Naujienos

Projektas ,,Donelaičio Lietuva"

Projektas ,,Donelaičio Lietuva“ tęsiasi

 

     Vilkaviškio rajono Keturvalakių miestelio bendruomenės salėje sunkiai tilpo renginio dalyviai. Buvo tęsiamas dvejus metus truksiantis projektas, skirtas grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio  300- osioms gimimo metinėms.
    Projekto iniciatorius – Keturvalakių pagrindinė mokykla. Projekte ,,Donelaičio Lietuva“ dalyvavo taip pat Pilviškių ,,Santakos“ gimnazijos, Virbalio vidurinės, Alvito pagrindinės, Birštono gimnazijos, Marijampolės rajono Igliaukos Anzelmo Matučio vidurinės, Mokolų pagrindinės mokyklų mokiniai ir mokytojai.
     Apie poeto ir liuteronų kunigo K.Donelaičio vaidmenį to meto lietuvių gyvenime kalbėjo seimo narys, projekto globėjas Arvydas Vidžiūnas.
    Konkurso tema buvo ,,K.Donelaičio pasakėčių inscenizacija“. Mokiniai rodė savo išmonę inscenizuodami K.Donelaičio pasakėčias.
    Mokolų pagrindinės mokyklos mokiniai inscenizavo pasakėčią ,,Vilks provininks“, ruošė mokytojos Aušra Dievokaitytė ir Alė Ruočkienė.
    Mokiniams labai patiko inscenizuoti pasakėčią, truputį sunkiau buvo donelaitiškai kalbėti. Teko ,,palaužyti liežuvį“.
    Visi projekto dalyviai liko patenkinti Keturvalakių pagrindinės mokyklos kolektyvo svetingumu, savo darbu ir išmone. Visi atsisveikino iki kito susitikimo, nes projektas bus tęsiamas ir dalyvių laukia dar daug įdomių renginių. 
                                                                                                          

                                                                                                                                              Lietuvių kalbos mokytoja Aušra Dievokaitytė