Naujienos

Penktokų krikštynos


Po penkių pamokų apsirengę kūdikių rūbais, nešini įvairiausiais žaislais, čiulpdami čiulptukus, triukšmaudami ir šėliodami į salę įėjo penktokai.  Juos pasitiko aukštame soste sėdintis jūrų valdovas Neptūnas ir šeštos klasės jūreiviai,  atliekantys  dainą „Kapitonas“. Kad penktokėliai taptų tikrais vyresniųjų klasių mokiniais, siekiančiais pagrindinio mokslo, turėjo atlikti įvairias užduotis.
I užduotis buvo skirta penktos klasės seniūnei ir pavaduotojui. Jie turėjo burna iš indų su vandeniu išrinkti ir išrūšiuoti vaisius į atskiras lėkštutes. Klasės valdžia, kad ir šlapią užduotį,  įvykdė puikiai.
II užduoties metu teko  padirbėti ir klasės auklėtojai. Ji  užrištomis akimis turėjo atpažinti auklėtinius, liesdama juos rankomis. Tuo pačiu metu auklėtojos portretą piešė trys penktokai. Jie  auklėtoją pavaizdavo kaip angelą su sparnais, o ant galvos -  aureolė. Portretas buvo nuostabus.
Per III užduotį penktokai, susiskirstę į keturias grupes, kūrė ketureilius. Juose buvo būtini žodžiai: penktokai, krikštynos, šeštokai, jūra, smagu. Su užduotimi visos komandos susidorojo puikiai.
IV užduotis vėl buvo skirta  klasės seniūnei ir pavaduotojui. Jie, laikydami už nugaros rankas, iš dubens su miltais turėjo išrinkti penkis saldainius ir įdėti į indą su vandeniu. Buvo linksma žiūrėti, kaip dirbo klasės valdžia. Bet užduotį jie įvykdė.
V užduotis – rankšluosčių pagalba permesti vandens balionėlius, kad šie nenukristų ant žemės. Užduotis penktokams pasirodė labai lengva.
Per VI užduotį, kad penktokai būtų panašesni į krikštatėvius jūreivius, turėjo porose vienas kitam ant veidų mėlynu guašu nupiešti kuo daugiau bangelių. Penktokai atrodė nuostabiai. Jie buvo panašūs į banguojančią jūrą.
Galiausiai Neptūnas baigė krikštynų apeigas. Penktokus ir jų auklėtoją apšlakstė vandeniu  ir įteikė pažymėjimus.

 

                  Paulius Matulevičius, V klasės mokinys