Naujienos

2019-04-19

MĄSTOME, KONSTRUOJAME, KOMUNIKUOJAME

 

Balandžio 19 dieną Marijampolės sav. Mokolų progimnazijoje vyko Marijampolės savivaldybės bendrojo ugdymo įstaigų pradinio ugdymo 4-ųjų klasių mokinių komandų konkursas ,,Mąstome, konstruojame, komunikuojame‘‘. Konkursą organizavo Mokolų  progimnazija, LISPA mokykla bei Mantingos labdaros ir paramos fondas. Konkurso tikslas buvo ugdyti mokinių inovatyvius techninius gebėjimus, informacinį raštingumą, kūrybiškumą, problemų identifikavimo ir sprendimo įgūdžius integruotose robotikos ir anglų kalbos veiklose.

plačiau
2019-04-18

EDUKACINĖ PAMOKA ,,CUKRAUS PASAKA"

 

Mokolų progimnazijos ketvirtos klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Cukraus pasaka“, kuri vyko Birštone, Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centre.

Pamokos tikslas – pažinti istorinį Sūduvos krašto kultūros paveldą per kūrybinę veiklą. Edukacinės programos vadovė yra sukūrusi cukraus miestą, kuriame su vaikais žaidžia pasaką.

plačiau
2019-04-09

EDUKACINIS PROJEKTAS, SKIRTAS A.PUŠKINO 220-OSIOMS GIMIMO METINĖMS PAMINĖTI

 

Balandžio 9 dieną Jono Totoraičio progimnazijoje vyko Marijampolės savivaldybės mokinių rusų kalbos edukacinis projektas, skirtas A. Puškino 220-osioms gimimo metinėms paminėti. Jame dalyvavo ir du mūsų progimnazijos mokiniai - 8 klasės mokinė Justina Visockaitė ir 6 klasės mokinys Arnas Juodėnas. Mokiniai parengė kompoziciją pagal A. Puškino eiliuotą romaną ,,Eugenijus Onieginas''.

plačiau
2019-03-30

DRAUGIŠKOJI SOCIALINIO EMOCINIO UGDYMO OLIMPIADA „DRAMBLYS“

 

Kovo 18-22 dienomis Mokolų progimnazijos PUG ugdytiniai ir 1 klasės mokiniai aktyviai dalyvavo SEU draugiškoje olimpiadoje ,,Dramblys”. Olimpiada organizuojama jau antrą kartą, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į socialinio ir emocinio ugdymo svarbą ir kartu atliekant bendras užduotis stebėti SEU pažangą.

Olimpiados metu buvo siekiama ugdyti(s) 5 pagrindines socialines emocines kompetencijas: savimonę, savitvardą, socialinį sąmoningumą, tarpusavio santykius, atsakingų sprendimų priėmimą;  įtraukti kuo daugiau mokinių, suteikti galimybę dalyvauti tėvams bei mokytojams; stebėti asmeninę bei mokinių pažangą.

plačiau
2019-03-29

MOKINIŲ RAŠINIŲ KONKURSAS ,,MES ESAME NATO’’

 

Kovo 29 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyko 8-12 klasių mokinių rašinių konkurso „Mes esame NATO“ apdovanojimų šventė, į kurią suvažiavo konkurso dalyviai su juos lydėjusiais pedagogais. Konkurso dalyvius pasveikino Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis, projekto partnerio „Kurier Wilenski“ vyriausiasis redaktorius Robert Mickiewicz, NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vadas pulkininkas Jakob Sogard Larsen, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Lietuvoje viešųjų ryšių skyriaus vadovė Heather E. Steil, Lenkijos gynybos, karo, jūrų ir aviacijos atašė Lietuvai papulkininkas Piotr Sadyś, Birutiečių draugijos atstovė.

plačiau
2019-03-20

EDUKACINĖ PROGRAMA  „CUKRAUS PASAKA“

 

Kovo 19 dieną progimnazijos 1 ir 2b klasės mokiniai vyko į Birštoną, Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centrą. Ten jie dalyvavo edukacinėje programoje „Cukraus pasaka“. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti iš cukraus pastatytus Lietuvos miniatiūrinius architektūros statinius: Napoleono namą, Dailininko vilą, Marijampolės cukraus fabriką. Vaikai stebėjo, kaip verdamos ir liejamos iš cukraus namo dalys. 

plačiau
2019-03-15

EKSKURSIJA Į VILNIŲ

 

Kovo 15 diena 5-8 klasių mokiniams buvo ypač įspūdinga, nes vyko su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis į ekskursiją.  Lankėsi A.Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, Vrublevskių bibliotekoje, kurioje saugomas Lietuvai labai reikšmingas paveldas. Įdomiausia buvo pamatyti seniausias knygas, patyrinėti, kokiu šriftu jos rašytos. Valdovų rūmuose dalyvavo edukacinėje programoje ,,Raštijos triumfas“, kur mokiniai sau pasigamino apyrankę ar knygos skirtuką su įvairiais raštais, ornamentais.

plačiau
2019-03-15

ATGAL Į PRAEITĮ – Į MARIJAMPOLĖS VAIKŲ LOPŠELĮ-DARŽELĮ ,,NYKŠTUKAS”

 

Buvome maloniai nustebinti, kai mus Godos mamytė pasikvietė į savo darbovietę - Marijampolės vaikų lopšelį-darželį ,,Nykštukas”.

,,Nykštukas” – tai mūsų daugumos lankyta ikimokyklinė įstaiga. Kaip buvo gera sugrįžti į darželį ir susitikti su buvusiomis auklėtojomis Virginija Luckute Pajaujiene (Godos mamyte) ir Dalia Brazaitiene.

Darželio seklyčioje vėlėme iš vilnos sages, apžiūrinėjome buities rakandus ir vaišinomės Justo ir Godos močiučių paruoštomis vaišėmis.

 

plačiau
2019-03-15

SKAITYMO INICIATYVA ,,IR MANO MAMYTĖ, MOČIUTĖ SKAITĖ ŠIĄ KNYGĄ”

 

Vasario – kovo mėnesius III klasėje buvo vykdoma  skaitymo iniciatyva ,,Ir mano mamytė, močiutė skaitė šią knygą”.  Mokinių  tėveliams, seneliams, broliukams  arba tik vienam iš jų reikėjo kartu su vaiku perskaityti tą pačią knygą ir ją pristatyti klasiokams.  Knyga galėjo būti iš tėvų, senelių vaikystės ar šiuolaikinė. Prie šios skaitymo iniciatyvos labai aktyviai prisidėjo mūsų progimnazijos bibliotekininkė Reda Račiuvienė. Ji patarė vaikams, jų mamytėms, kokią knygą skaityti, parinko po kelis vienodus knygų egzempliorius vykdomai iniciatyvai. 

plačiau
2019-03-12

ŽVAKIŲ LIEJIMAS ŽIBŪDŲ SODYBOJE

 

Kovo 12 dieną progimnazijos priešmokyklinukai lankėsi Valavičių kaime esančioje Žibūdų sodyboje. 

Tik atvykusius svetingai pasitiko  sodybos šeimininkė Rasa, kuri nuo pirmų susitikimo akimirkų teikė tik teigiamas emocijas, gerą nuotaiką ir jaukią atmosferą.  Viešėdami Valavičių kaime, vaikai gamino natūralaus vaško žvakes. Pirmąsias žvakeles liejo į silikonines formas ir niekas nežinojo, kokią žvakelę pagamins.  O kiek džiaugsmo suteikė iš formų išimti vaško gaminiai. Vieni rado gyvūnėlius, kiti – gražiausias gėlytes, o treti – šachmatų figūrų žvakeles.  

plačiau