Naujienos

2014-12-09
2014-12-09

Antikorupcijos diena 2014

 

Gruodžio 9 dieną mūsų mokykloje buvo paminėta Antikorupcijos diena. Paskaitą „STOP KORUPCIJAI!“ vyresniųjų klasių mokiniams skaitė Marijampolės apylinkės prokuratūros vyr. prokuroro pavaduotojas Arūnas Žukauskas. Jaunuoliai sužinojo, jog korupcija – tai piktnaudžiavimas patikėta galia, siekiant asmeninės naudos. Korupcija gali reikštis įvairiose srityse: versle, sporte, religinėse organizacijose, žiniasklaidoje. Dažniausiai pasitaikančios korupcijos formos yra kyšininkavimas, piktnaudžiavimas tarnyba, mokesčių vengimas, sukčiavimas, karteliniai susitarimai.  Paskaita buvo informatyvi,  skatinanti gyventi ir elgtis dorai bei sąžiningai.

 

Profesinis veiklinimas

Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate

 

Gruodžio 5 dieną, mes, 7 klasės mokiniai ir auklėtoja, lankėmės  Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate.  Pirmiausiai susipažinome su kriminalistikos tyrėjų darbu. Mums parodė  tyrimo įrankius, priemones, papasakojo, kaip nusikaltimo vietoje renkami įrodymai.

plačiau
2014-12-02

Kauno Technologijos universitete

 

Gruodžio 2 dieną  aštuntos  klasės  mokiniai su mokytojomis D.Kreivėnienė ir J.Liūtienė lankėsi Kauno  Technologijos  universitete. Jie susipažino su energetikos  technologijos, elektros inžinerijos,  telekomunikacijos  bei  elektronikos  inžinerijos  profesijomis. 

plačiau
2014-11-28

Mokoliečiai - geriausi kvadrato žaidėjai Marijampolės savivaldybėje

 

Lapkričio mėnesį Mokolų pagrindinėje mokykloje vyko tikras kvadrato varžybų maratonas, kuriame savivaldybės mokyklų pradinių klasių mokinių pogrupio varžybose triumfavo mūsų mokyklos mokiniai.

plačiau
1014-11-27

Vilniaus universiteto bibliotekoje ir Valdovų rūmuose

 

Lapkričio 27 dieną mūsų mokyklos 8 klasės mokiniai su mokytojomis  D. Kreivėniene ir E.Matulevičiene  lankėsi ekskursijoje po Vilniaus universiteto biblioteką bei Valdovų rūmus.

plačiau
2014-11-25
2014-11-25

Mokyklos mokiniai ir mokytojai tęsia dalyvavimą profesiniame veiklinime. Lapkričio 25 dieną 5 klasės mokiniai vyko į Marijampolės P. Kriaučiūno viešąją biblioteką. Multicentro darbuotojai R. Liubelionienė ir V. Krivickas supažindino su bibliotekos ir joje esančio multicentro darbo ypatumais. Mokiniai stebėjo realią bibliotekininkių veiklą bei turėjo galimybę išbandyti visas veiklas multicentro laboratorijose. Pokalbių su darbuotojais metu mokiniai sužinojo, kur mūsų šalyje galima įgyti bibliotekininko specialybę. Įdomu buvo išgirsti, kad šiuolaikinėse bibliotekose dirba ir programuotojai, ir kiti skaitmeninių tecnologijų specialistai.

2014-11-19

Lapkričio 19 dieną mūsų sporto salėje vyko Marijampolės savivaldybės kaimo vietovių mokyklų 5-6 klasių mokinių kvadrato varžybos. Džiugu, kad dvi mokyklos komandos, vadovaujamos direktoriaus Sigito Virbicko, laimėjo pirmąsias vietas ir gavo teisę dalyvauti zoninėse kvadrato varžybose. Sveikiname nugalėtojus!

 

 

plačiau
2014-11-17

Devintokai radijo stotyje „Kapsai"

 

Lapkričio 17 dieną mes, 9 klasės mokiniai su auklėtoja Nijole Stoškute, lankėmės Marijampolės radijo stotyje „Kapsai“. Mus maloniai pasitiko radijo stoties direktorė Rūta Švirinaitė.

 

 

plačiau
Klasės valandėlė
Klasės valandėlė

Marijampolės rajono apylinkės teisme

 

Lapkričio 13 dieną 6 klasės  mokiniai su auklėtoja Ieva Šmulkštiene lankėsi Marijampolės rajono apylinkės teisme. Šeštokai susipažino su teisėjo profesija, įgijo žinių apie teismų sistemą bei struktūrą, šiuolaikines teismų sistemos naujoves. Mokiniai apsilankė teisėjų kabinetuose, konvojuje ir posėdžių salėje, išgirdo, su kokiais iššūkiais kasdien susiduriama, suvokė šios profesijos svarbą ir atsakomybę. Patys sumaniausi gavo dovanų:  pagrindinį Lietuvos įstatymą - Lietuvos Konstituciją.

 

2014-11-13
2014-11-13

Lapkričio 13 dieną 8 klasės mergaitės, paskatintos technologijų mokytojos Dalios Kreivėnienės, lankėsi Profesinio rengimo centre ir susipažino su kirpėjo darbu. Aštuntokės stebėjo kelis šukuosenų modeliavimo pristatymus. Mergaitėms ir pačioms teko pabūti modeliais: Profesinio centro kirpėjos joms padarė tinkamas šukuosenas. Kelios praleistos valandos neprailgo nei šeimininkėms, nei svečiams. Gal šis apsilankymas padės kuriai nors mergaitei pasirinkti profesiją, paskatins tapti aukštos kvalifikacijos kirpėja-meistre.