Naujienos

2019-03-29

MOKINIŲ RAŠINIŲ KONKURSAS ,,MES ESAME NATO’’

 

Kovo 29 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyko 8-12 klasių mokinių rašinių konkurso „Mes esame NATO“ apdovanojimų šventė, į kurią suvažiavo konkurso dalyviai su juos lydėjusiais pedagogais. Konkurso dalyvius pasveikino Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis, projekto partnerio „Kurier Wilenski“ vyriausiasis redaktorius Robert Mickiewicz, NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vadas pulkininkas Jakob Sogard Larsen, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Lietuvoje viešųjų ryšių skyriaus vadovė Heather E. Steil, Lenkijos gynybos, karo, jūrų ir aviacijos atašė Lietuvai papulkininkas Piotr Sadyś, Birutiečių draugijos atstovė.

plačiau
2019-03-20

EDUKACINĖ PROGRAMA  „CUKRAUS PASAKA“

 

Kovo 19 dieną progimnazijos 1 ir 2b klasės mokiniai vyko į Birštoną, Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centrą. Ten jie dalyvavo edukacinėje programoje „Cukraus pasaka“. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti iš cukraus pastatytus Lietuvos miniatiūrinius architektūros statinius: Napoleono namą, Dailininko vilą, Marijampolės cukraus fabriką. Vaikai stebėjo, kaip verdamos ir liejamos iš cukraus namo dalys. 

plačiau
2019-03-15

EKSKURSIJA Į VILNIŲ

 

Kovo 15 diena 5-8 klasių mokiniams buvo ypač įspūdinga, nes vyko su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis į ekskursiją.  Lankėsi A.Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, Vrublevskių bibliotekoje, kurioje saugomas Lietuvai labai reikšmingas paveldas. Įdomiausia buvo pamatyti seniausias knygas, patyrinėti, kokiu šriftu jos rašytos. Valdovų rūmuose dalyvavo edukacinėje programoje ,,Raštijos triumfas“, kur mokiniai sau pasigamino apyrankę ar knygos skirtuką su įvairiais raštais, ornamentais.

plačiau
2019-03-15

ATGAL Į PRAEITĮ – Į MARIJAMPOLĖS VAIKŲ LOPŠELĮ-DARŽELĮ ,,NYKŠTUKAS”

 

Buvome maloniai nustebinti, kai mus Godos mamytė pasikvietė į savo darbovietę - Marijampolės vaikų lopšelį-darželį ,,Nykštukas”.

,,Nykštukas” – tai mūsų daugumos lankyta ikimokyklinė įstaiga. Kaip buvo gera sugrįžti į darželį ir susitikti su buvusiomis auklėtojomis Virginija Luckute Pajaujiene (Godos mamyte) ir Dalia Brazaitiene.

Darželio seklyčioje vėlėme iš vilnos sages, apžiūrinėjome buities rakandus ir vaišinomės Justo ir Godos močiučių paruoštomis vaišėmis.

 

plačiau
2019-03-15

SKAITYMO INICIATYVA ,,IR MANO MAMYTĖ, MOČIUTĖ SKAITĖ ŠIĄ KNYGĄ”

 

Vasario – kovo mėnesius III klasėje buvo vykdoma  skaitymo iniciatyva ,,Ir mano mamytė, močiutė skaitė šią knygą”.  Mokinių  tėveliams, seneliams, broliukams  arba tik vienam iš jų reikėjo kartu su vaiku perskaityti tą pačią knygą ir ją pristatyti klasiokams.  Knyga galėjo būti iš tėvų, senelių vaikystės ar šiuolaikinė. Prie šios skaitymo iniciatyvos labai aktyviai prisidėjo mūsų progimnazijos bibliotekininkė Reda Račiuvienė. Ji patarė vaikams, jų mamytėms, kokią knygą skaityti, parinko po kelis vienodus knygų egzempliorius vykdomai iniciatyvai. 

plačiau
2019-03-12

ŽVAKIŲ LIEJIMAS ŽIBŪDŲ SODYBOJE

 

Kovo 12 dieną progimnazijos priešmokyklinukai lankėsi Valavičių kaime esančioje Žibūdų sodyboje. 

Tik atvykusius svetingai pasitiko  sodybos šeimininkė Rasa, kuri nuo pirmų susitikimo akimirkų teikė tik teigiamas emocijas, gerą nuotaiką ir jaukią atmosferą.  Viešėdami Valavičių kaime, vaikai gamino natūralaus vaško žvakes. Pirmąsias žvakeles liejo į silikonines formas ir niekas nežinojo, kokią žvakelę pagamins.  O kiek džiaugsmo suteikė iš formų išimti vaško gaminiai. Vieni rado gyvūnėlius, kiti – gražiausias gėlytes, o treti – šachmatų figūrų žvakeles.  

plačiau
2019-03-08

LIETUVIŲ KALBOS VIKTORINA ,,PAŽĮSTU SAVO KRAŠTĄ“

 

Kovo 8 dieną Mokolų progimnazijoje vyko lietuvių kalbos viktorina ,,Pažįstu savo kraštą“, kurioje varžėsi 5-8 klasių komandos. Mokiniai turėjo įveikti kalbines, literatūrines bei rašymo užduotis.

Įdomūs klausimai ir užduotys skatino mokinių azartą. Viktorinoje dalyvavę mokiniai linksmai ir prasmingai praleido laiką – mokėsi dirbti komandoje, turėjo galimybę įvertinti savo gebėjimus ir, žinoma, įsivertinti savo lietuvių kalbos žinias.

 

plačiau
2019-03-08

AKCIJA ,,DOVANA LIETUVAI – 101 PAUKŠTIS“

 

Kovo 8 dieną Mokolų progimnazijos PUG, 1-4 klasių mokiniai dalyvavo akcijoje ,,Dovana Lietuvai – 101 paukštis“, skirtoje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.  Vaikai gamino trispalvius paukštelius, dainavo dainas, skaitė eiles apie gimtinę, tėviškę, Tėvynę. Diskutavo, kodėl kiekvienam lietuviui tokia brangi laisvė ir nepriklausomybė. Vėliau progimnazijos kieme augantys medžiai ir krūmai ,,pražydo“ trispalviais žiedais – trispalviais paukščiais, besiplaikstančiais gūsingame vėjyje.

plačiau
2019-03-06

KAZIUKO MUGĖ

 

Kovo 6-ąją į progimnazijos salę rinkosi tautiniais rūbais pasipuošę Kaziuko mugės organizatoriai ir vedėjai, aktyvūs pardavėjai, smalsūs pirkėjai, renginio svečiai – tėveliai, seneliai. Šventę vedė Mokinių tarybos atstovai. Mugės dalyvius linksmino dramos būrelio nariai, PUG, 1-8 klasių kolektyvai, kurie vaidino, šoko, dainavo, improvizavo, žaidė lietuvių liaudies žaidimus-ratelius. O kokių tik prekių nebuvo ant stalų! Mokinių kepiniai, lankstiniai, suvenyrai džiugino mugės lankytojų akis. 

plačiau
2019-03-05

KONKURSE ,,GIMTOJO ŽODŽIO PAUNKSMĖJ“​

 

Kovo 5 dieną Šv. Cecilijos gimnazijoje vyko Marijampolės savivaldybės 5-8 klasių mokinių konkursas ,,Gimtojo žodžio paunksmėj“, skirtas Lietuvių kalbos dienoms. Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų – Mokolų progimnazijos mokinės: 5 klasės Ermita A., Viktorija S., 6 klasės – Paulina K., Aušrinė V., 7a klasės -  Gabrielė Patricija P., Goda Š., 8 klasės – Jovita C., Aurėja P., Meda V. 

plačiau