Naujienos

2016-10-05
2016-10-05

Savivaldos diena 

 

Visos gėlės, šypsenos, dėmesys priklauso jiems, mūsų mokytojams, kurie ne tik moko mus skaičiuoti ar rašyti, bet ir ugdo asmenybę, žmogų, pilietį – štai kodėl jie yra tokie svarbūs... Mūsų mokykloje jau tradicija tapo Mokytojų dieną organizuoti mokinių savivaldą, kai visi mokytojai užleidžia savo darbo vietas mokiniams. Tiek mokiniai, tiek naujieji mokytojai - visi šią užduotį pasitiko labai linksmai. Vis dėlto diena nebuvo iš lengviausių. Gavę visas mokytojų „privilegijas“, mokiniai privalėjo prisiimti ir atsakomybę - išmokyti vaikus kažko naujo ir įdomaus. Sudominti savo dėstomu dalyku buvo dar sudėtingiau.  Mažieji  mokiniai iš karto pripažino naujuosius mokytojus ir džiaugėsi linksma diena. Mokiniai, atlikę šią „prievolę“, suprato, kaip sunkiai yra uždirbama mokytojo duona, ir užjautė savo tikruosius mokytojus. Mokytojams mokiniai padovanojo koncertą „Mes jus mylim“. Visi lauks kitų metų, kada galės vėl pakartoti šį linksmą išbandymą.

2016-09-28

Europos kalbų diena „Eurostalas“


Europos kalbų diena yra minima kasmet nuo 2001 m. rugsėjo 26 dienos. Šios šventės metu yra siekiama skatinti kalbų mokymosi įvairovę, ugdyti pagarbą visoms Europos kalboms. Šis renginys yra svarbus ne tik Europoje, bet ir mūsų mokykloje. Europos kalbų dieną mūsų mokykloje minėjome rugsėjo 28 d. 

 

plačiau

Popieriaus paslaptį praskleidus

 

Rugsėjo 22 dieną trečios klasės mokiniai vyko į Marijampolės Kraštotyros muziejų dalyvauti edukacinėje pamokėlėje „Popieriaus paslaptį praskleidus“. Šios pamokėlės metu vaikai sužinojo, kaip galima pasigaminti popierių, kokias medžiagas galima naudoti, kokios priemonės reikalingos popieriaus gamybai.  Jiems  teko padirbėti iš peties! 

plačiau
2016-09-16

Mokolų pagrindinė mokykla – Lietuvos mokyklų žaidynių II vietos laimėtoja

 

Rugsėjo 9 dieną Mokolų pagrindinės mokyklos mokiniai vyko į Vilnių. Prezidentūroje vyko renginys, kuriame Lietuvos  Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo 2016-2017 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojas. Praėjusiais mokslo metais žaidynėse dalyvavo daugiau nei 1000 bendrojo ugdymo mokyklų iš 59 savivaldybių- iš viso apie 200 tūkstančių mokinių, kurie varžėsi 24 sporto šakose. Renginio metu prizinės taurės įteikiamos 21 bendrojo ugdymo mokyklai ir 12 geriausių rezultatų pasiekusių savivaldybių. Taures kartu su šalies vadove įteikė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina  Gudzinevičiūtė.

plačiau

Ateik ateiki
Prie mokyklos slenksčio
Ir atiduoki
Kas sunku, netikra.
Ateik ateiki
Į vaikystės slėnį
Čia skaisčios spalvos
Ir balti šešėliai,
Kurie padės užkopti
Tau į kalną…
Su Rugsėjo 1-ąja.

 

Vaikai, pasiilgę draugų, mokyklos, kupini naujų idėjų ir pasiryžimo keliauti į Mokslo ir žinių šalį, Rugsėjo 1-ąją sugrįžo į mokyklą. Šventės metu administracijos atstovai, mokytojai, mokiniai dalinosi mintimis apie rugsėjį, laukimą ir nerimą. Sveikinimo žodį tarė Mokolų kaimo seniūnaitis, buvęs mokyklos mokinys Artūras Visockis.

Labiausiai jaudinosi mažiausieji bendruomenės nariai – priešmokyklinukai ir pirmokai. Jie nedrąsiai dairėsi tėvelių, tvirtai delne  spaudė gėlės žiedą. Tikimės, kad jie susiras naujų draugų ir saugiai jausis mokykloje. Šventė tęsėsi klasėse, kur vyko pirmoji pamoka.

 Visiems linkime įdomių, prasmingų ir kūrybingų Mokslo metų!

2016-06-10
2016-06-10

Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena. Šią dieną Lietuvoje minimi tremtyje žuvę lietuviai. Šiandien privalome ne gedėti, o tiesiog gerbti savo tautos praeitį, reikia išmokti ne verkšlenti, o mėginti rasti visiems priimtinas šios pagarbos formas. Šią dieną paminėjo ir mūsų mokyklos mokiniai. Istorijos pamokų metu mokiniai gamino vilties angelus, kuriuos įamžino nuotraukoje geležinkelio stotyje prie tremtinių vagono.

2016-06-02

Mokyklos sporto šventė

 

Birželio 2 dieną mokykloje vyko sporto šventė, sukvietusi visus 6-10 klasių mokinius pasivaržyti lengvosios atletikos, virvės traukimo, kvadrato rungtyse bei  baudų ir tritaškių metimo konkursuose.

 

plačiau
2016-05-31

Marijampolės žirgyne

 

 Pirmos klasės mokiniai mokslo metų pabaigą šventė Marijampolės žirgyne. Vaikai susipažino su žirgais, jų veislėmis, maitino, grožėjosi išvaizda, stebėjo mažą kumeliuką su mama. Buvo įdomu, kaip šuo geba atlikti įvairias komandas: surasti daiktą, įveikti kliūtis, žaisti...

plačiau