Naujienos

2017-01-17

Tarpmokyklinė mokinių konferencija „Netoleruokime patyčių mokykloje“

 

Sausio 17 dieną mūsų mokyklos 5 klasių mokinės, paskatintos socialinės pedagogės Indrės Apuokienės, dalyvavo tarpmokyklinėje konferencijoje „Netoleruokime patyčių mokykloje“, kuri vyko Marijampolės sav. Padovinio pagrindinėje mokykloje. Penktokės Gabrielė Vitosytė, Goda Šmulkštytė, Gabrielė – Patricija Paltanavičiūtė, Austėja Merkevičiūtė, Lina Žukauskaitė, Skaistė Bajoraitė, Vesta Rėklytė, Rugilė Lazauskaitė, Urtė Jurevičiūtė konferencijai parengė žodinius ir stendinius pranešimus patyčių prevencijos tema.

 

plačiau
2017-01-16

Akcija „Baltasis badas"

 

Žiema paukšteliams ir žvėreliams tikras išlikimo metas. Storas sniego patalas užkloja laukus ir miškus. Vargiai žvėreliai pasiekia užsnigtą žolę, sunkiai laupo medžių žievę ir graužia šakeles. O mažieji sparnuočiai neišgalėtų žiemoti, jei ne gerieji žmonės, kurie įrengia lesyklėles ir parūpina maisto. Sausio 16 -20 dienomis tradiciškai mūsų mokykloje vyko akcija  „Baltasis badas“, kurioje dalyvavo  PUG – 4 klasės mokiniai. 

plačiau

„Tad uždaryk, Tėvyne, laisvę savyje...“

 

Sausio 13-ąją Mokolų pagrindinės mokyklos bendruomenė minėjo Laisvės gynėjų dieną, prisijungdama prie pilietinės iniciatyvos "Atmintis gyva, nes liudija". Pirmosios pamokos metu languose degė  žvakelės, mokiniai žiūrėjo dokumentinius filmus apie  1991 metų sausio įvykius, diskutavo, ką kiekvienam lietuviui reiškia žodis LAISVĖ.

Balsupių skyriaus ugdytiniai gamino Sausio 13-ajai skirtas žvakides.

 

plačiau

2016-12-23

ŠVENTINĖ KALĖDŲ SAVAITĖ

 

Paskutinėmis 2016 metų savaitėmis mokykloje buvo neįprastai tylu. Pirmo aukšto koridoriuje buvo įrengta prakartėlė, primenanti istoriją apie kūdikėlio Jėzaus gimimą, skatinanti kiekvieną susikaupti, apmąstyti nuveiktus darbus.  Netoliese stovėjo puošni žaliaskarė eglė, tyliai plazdėjo žvakelių liepsnos. Ore  tvyrojo šventinė Kalėdų nuotaika. Buvo organizuojamos įvairios veiklos, vyko renginiai.

plačiau
2016-12-14

150 – OSIOS LIETUVOS PREZIDENTO KAZIO GRINIAUS GIMIMO METINĖS                                

Š.m. gruodžio 14 dieną mokykloje vyko renginys, skirtas Prezidento K. Griniaus 150- osioms  gimimo metinėms paminėti.

Jau  gruodžio pradžioje mokiniai dalyvavo edukacinėse išvykose. 5a klasė aplankė Prezidento tėviškę Selemos kaime, jo kapą Mondžgirėje. Aštuntokai vyko į K. Griniaus memorialinį muziejų Marijampolėje ir Rygiškių Jono gimnazijos muziejų. 

plačiau
2016-12-14

ŽVAKIŲ LIEJIMAS ŽIBŪDŲ SODYBOJE

 

Gruodžio 14 dieną būrys priešmokyklinukų su mokytoja Edita Matulevičiene  lankėsi Valavičių kaime esančioje Žibūdų sodyboje.  

Tik atvykusius svetingai pasitiko  sodybos šeimininkai – Rasa ir Raimundas Žibūdai, kurie nuo pirmų susitikimo akimirkų teikė tik teigiamas emocijas, gerą nuotaiką ir jaukią atmosferą.  

plačiau

KVADRATO VARŽYBOS

 

   Nuo spalio mėnesio vidurio iki gruodžio 7 d. mokykloje vyko tikras kvadrato varžybų maratonas. Tai mėgstamiausias ir masiškiausias mūsų mokinių žaidimas. Pradžioje vyko tarpklasinės varžybos. Vėliau mokyklos pradinių klasių, 5-6 klasių mergaičių ir berniukų komandos dalyvavo abejose varžybų grupėse ir visų tipų bendro ugdymo ir kaimo vietovių mokyklų varžybose. Mokykloje savivaldybės ir zoninės varžybos vyko 10 dienų, buvo atvykę 26 mokyklų komandos.

plačiau

MOKINIŲ DALYVAVIMAS DISKUSIJOJE APIE ŠVIETIMO SISTEMĄ

 

      Lapkričio 23 dieną Marijampolės savivaldybės Meilės Lukšienės švietimo centro Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje Marijampolės Švietimo taryba organizavo diskusiją „Švietimo sistema jaunimo akimis“. Susirinko gausus būrys jaunuolių ir juos lydinčių pedagogų iš Marijampolės savivaldybės pagrindinių mokyklų, gimnazijų, Jaunimo mokyklos. Dalyvavo ir mūsų mokyklos keturi Mokinių tarybos nariai: Viktorija Grigaitė (8 kl.), Viltė Adomaitytė (8 kl.), Ignas Svitojus (7 kl.), Gytis Andriukaitis (7 kl.).  Diskusiją vedė Atviro jaunimo centro direktorius Martynas Andriukevičius, kuris renginį pradėjo fraze „Jaunimas yra ne visuomenės ateitis, bet visuomenės dabartis“. Diskusijos metu buvo minimos sąvokos, kaip „žmoniškumas“, „pamirštos dvasinės vertybės“, „visur svarbiausia akademinės žinios“... Dalyvių nuomone, būtina pasitikėti savimi, kitais, nepamiršti tolerancijos, kuri taip reikalinga betarpiškam bei prasmingam bendravimui. Moksleiviai, kurių dauguma buvo Mokinių tarybų atstovai, išsakė nuomonę apie švietimo sistemos trūkumus. Vaikai paminėjo ankstų kėlimąsi, brandos egzaminų sistemą. Paminėjo ir silpną motyvaciją lankant neformaliojo švietimo programas – daug laiko reikia mokytis, nėra noro, tingi...

    Ne tik vaikai, bet ir juos ugdantys pedagogai mato netobulą švietimo sistemą – tai ir sudėtingos programos, mokėjimo mokytis kompetencijos stoka, netinkamai skirstomos švietimui skirtos lėšos.

Vedėjo ir dalyvių nuomonė vieninga: mokinio ir mokytojo santykiai turi būti šilti ir draugiški. Mokinys nori turėti mokytoją, tampantį jam kelrode žvaigžde ir lydintį pažinimo keliu. Mokytojas nori matyti šalia supratingą, žingeidų, kultūringą jauną žmogų. Martynas teigė „Kuo daugiau tolerancijos ir žmoniškumo turėsime, tuo geresni bus  rezultatai ir santykiai. Pasaulį ir ateitį kuriame mes, nebūkime abejingi vienas kitam“.

      Diskusijos tikslas nebuvo išspręsti esančius trūkumus čia ir dabar, diskusijos tikslas – kalbėtis apie tai čia ir dabar.Vilte, Ignai, Viktorija, Gyti, tikimės iš Jūsų, jog skleisite geras mintis ir idėjas mokinių tarpe.

 

                                                                                         Direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Bagdonienė

 

 

 

2016-12-01

LAIŠKAS KALĖDŲ SENELIUI

 

Gruodžio 1 dieną antros klasės mokiniai lankėsi knygyne ,,Pegasas“. Ten rašė laišką Kalėdų seneliui, prisiminė artėjančių švenčių papročius ir tradicijas.

plačiau