Naujienos

2017-05-18

Ekskursija „Panemunės pilys“

 

Gegužės 18 dieną trečios ir ketvirtos klasės mokiniai su mokytojomis išvyko į ekskursiją-edukaciją „Panemunės pilys“. Kelionės metu pirmiausia apsilankėme Raudondvario dvare, kur mus pasitiko grafienė Rozalija. Grafienė mums aprodė savo dvarą, papasakojo jo atsiradimo istoriją. Po to pasiūlė ieškoti lobio.

plačiau
2017-05-15

Iniciatyva „Skaitau draugui“

 

Gegužės mėn. 8 – 12 d. 3 klasėje vyko iniciatyva „Skaitau draugui“. Mokiniai buvo paskirstyti į grupeles. Kiekvieną dieną lietuvių kalbos pamokų metu jie keliavo į biblioteką ir skaitė  K. Kasperavičiaus knygą „Tinginių šalis“. Aptarė perskaitytą tekstą, kėlė klausimus. Vaikams patiko skaityti, vertinti draugų skaitymo įgūdžius, teikti pasiūlymus, duoti patarimus.

plačiau

„Tavo žvilgsnis“ projekto nugalėtojas

 

Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas – nevalstybinė vaikų ir jaunimo organizacija – jau penkioliktus metus įdomiai ir kūrybingai dirba švietimo ir kultūros srityse bei organizuoja vertimų ir kūrinių iliustracijų projektą „Tavo žvilgsnis“.

Sveikiname „Tavo žvilgsnis“ projekto nugalėtoją 7 klasės mokinį Karolį Matulevičių, kuris vertė grožinės literatūros tekstą iš vokiečių kalbos (Baden – Baden).  

plačiau
2017-05-10

Priešmokyklinio ugdymo pedagogų metodinis renginys 

 

Gegužės 10 dieną Mokolų pagrindinėje mokykloje vyko Marijampolės savivaldybės priešmokyklinio ugdymo pedagogų metodinis renginys. Jo metu savo patirtimi, darbo rezultatais su kitų įstaigų padagogais dalinosi socialinė pedagogė metodininkė Indrė Apuokienė, vyresnioji logopedė Romualda Kraužlienė ir priešmokyklinio ugdymo padagogė Edita Matulevičienė,  savo ugdytiniams vedusi atvirą integruotą veiklą “Augalai mūsų gyvenime”.

plačiau
2017-04-27

Ekskursija į Kauną

 

2017 m. balandžio 27 dieną gausus būrys pirmokų ir priešmokyklinukų lankėsi Kaune. Jie vyko į Kauno VII fortą, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Eureka!“ Prieš užsiėmimą visi vaikai apsirengė baltais chalatais, užsidėjo akinius ir tapo jaunaisiais mokslininkais, kurie  su forto darbuotojomis atliko įvairiausius bandymus su paprasčiausiomis buityje naudojamomis medžiagomis.

plačiau
2017-04-19

Svečiai iš Vokietijos

 

Balandžio 19 d. Mokolų pagrindinė mokykla sulaukė svečių iš  Furstenwald'o profesinės mokyklos (Berlynas, Vokietija). Studentai, būsimieji socialiniai darbuotojai, atvyko pagal Erasmus+ programą į Marijampolės kolegiją ir atliko praktikas Marijampolės specialiuosiuose socialinės globos namuose, l/d „Rūta“ ir „Varpelis“ bei Marijampolės atvirame jaunimo centre. Mokyklos socialinė pedagogė Indrė Apuokienė, dirbanti Marijampolės atvirame jaunimo centre, pakvietė juos apsilankyti mūsų mokykloje.

plačiau
2017-04-26

Ir augalais galima dažyti

 

Balandžio 26 dieną priešmokyklinio ugdymo grupėje svečiavosi Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ Marijampolės skyriaus projektų koordinatorė Ilona Masaitienė. Ji mažiesiems klausytojams vedė paskaitėlę apie donorystę ir supažindino,  kaip senovėje mūsų proseneliai dažė siūlus, kaip margino, puošė audinius, naudodami gamtoje randamas gėles, žolynus, įvairiausius lapelius. 

plačiau
2017-03-31

Iniciatyva „Galiu ir aš jau paskaityti mamai“

 

Kovo mėnesį pirmoje klasėje vyko iniciatyva „Galiu ir aš jau paskaityti mamai“. Kiekvieną dieną į mokyklos biblioteką atvykdavo mokinio mama, kuriai kiekvienas pirmokas garsiai paskaitydavo išmoktą tekstą. Taip mamos galėjo įsitraukti į ugdymo procesą, susipažinti su visais klasės mokiniais, įvertinti jų skaitymo įgūdžius. 

plačiau
2017-03-30

Tėvelių skaitiniai vaikams

 

2017-ieji - lietuvių kalbos kultūros metai.  Siekiant puoselėti gimtąją kalbą, gerinti vaikų kalbėjimo įgūdžius, kovo mėnesį priešmokyklinio ugdymo grupėje vyko iniciatyva “Tėvelių skaitiniai vaikams”, kurioje dalyvavo priešmokyklinukai ir jų tėveliai, seneliai.  Iniciatyvos  metu tėveliai vaikams skaitė pamokančias istorijas, įdomias lietuviškas pasakas, kitus vaikiškus kūrinius.  

plačiau
2017-03-20

KONFERENCIJA „Jaunasis Einšteinas“

 

Kovo 20 d. pirmos klasės mokinys Matas Dereška, vadovaujamas mokytojos Ingos Ramanauskienės, dalyvavo Respublikinėje praktinėje konferencijoje „Jaunasis Einšteinas“. Konferencija vyko Kaune, Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje. Konferencijoje savo eksperimentų ir gamtamokslinių tyrimų rezultatais dalijosi daugiau kaip 50 pradinių klasių mokinių iš 20–ties Lietuvos mokyklų. Matas, pasitelkęs iškalbos meną, susirinkusiems dalyviams pademonstravo bandymą ir paaiškino, kodėl iš apversto stiklainio neišbėga vanduo. 

plačiau