Naujienos

2018-10-17

EDUKACINĖS PAMOKOS KAUNO IX FORTE

 

Spalio 17 dieną ketvirtos klasės mokiniai lankėsi IX forte. Ekskursijos metu susipažino  su Kauno tvirtovės IX forto istorija, gynybinio įtvirtinimo funkcijomis bei nacių ir sovietų okupacijų Lietuvoje laikotarpiais.

plačiau
2018-10-13

TREČIOKŲ IR JŲ TĖVELIŲ IŠVYKA Į GAMTĄ 

 

Gamtoje kiekvienas lapelis, žiedelis, akmenėlis neša mums informaciją. Vadovėliuose nerasime žiedų kvapo, lietaus potyrio, rasos pievoje, vaivorykštės, vėjo, paukščių čiulbėjimo, tinklą pinančio voro, sraigės iš namelio išlendančios. Gamta moko tik tuos, kurie vaikšto jos takais ( A. Vireliūnas).

plačiau
2018-10-12

ŠUNSKŲ FAZANYNE

 

Spalio 11 dieną Šunskų miestelyje lankytojams oficialiai atidarytas Šunskų fazanynas. Atidarymo šventėje dalyvavo Mokolų progimnazijos 7a klasės mokiniai, lydimi direkrorės  R. Raškevičienės ir biologijos mokytojos I. Šmulkštienės. 

 

plačiau
2018-10-11

SVEIKINAME PROTMŪŠIO ,,STEBUKLINGAS LIETUVOS GYVŪNIJOS PASAULIS“ III-OSIOS VIETOS LAIMĖTOJUS – MOKOLŲ PROGIMNAZIJOS 2-4 KLASIŲ MOKINIUS!

 

Lietuvos gamta – nuostabi. O kiek gyvūnų gyvena šalia mūsų!

Mūsų progimnazijos 2-4 klasių mokiniai norėjo kuo daugiau sužinoti apie stebuklingus gyvūnus, gyvenančius greta mūsų. Rengėme viktorinas klasėse, skaitėme storas knygas apie Lietuvos gyvūnijos pasaulį.  Ir nusprendėme, kad jau galime „rungtis“ su kitomis Marijampolės savivaldybės mokyklomis Lietuvos gyvūnijos tema. 

plačiau
2018-10-11

Sasnavos bendruomenės Zuikių muziejuje

 

Saulėtą spalio 11 dienos popietę progimnazijos pirmokai su mokytoja Diana Vaišutiene lankėsi Sasnavos bendruomenės Zuikių muziejuje. Ten dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Zuikių muziejaus mokykla“, susitiko su zuikiene ir jos pagalbininke. Visi pasigamino zuikių karūnėles, nes norėjo tapti ,,zuikučiais‘. Po to keliavo kepti meduolinių zuikučių.

 

plačiau
2018-10-08

TAI NUO JŪSŲ TAIP ŠVIESU

NUO ŽODŽIO ŠITAIP PASAKYTO,

NUO PAGALVOJIMO BALSU:

TURBŪT NE DĖL SAVĘS ESU -

ESU TURBŪT DĖL KIENO NORS KITO.

                  (J. MARCINKEVIČIUS)

 

Mokytojų diena prasidėjo linksmai. Keletas mokinių į mokyklą sugužėjo ankščiau, ruošėsi fotosesijai. Visi į mokyklą įžengę mokytojai buvo apdovanoti rože, atvirute bei nuotrauka su kauke. 

plačiau
2018-09-28

KALBA YRA BENDRAS MEILĖS RYŠYS, VIENYBĖS MOTINA,

PILIETIŠKUMO TĖVAS, VALSTYBĖS SARGAS

                                                                   (M. Daukša)

 

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, kurią švenčia visa Europa. Europos kalbų diena siekiama parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų.

Rugsėjo 28 d. mokykloje minėjome Europos kalbų dieną. Šios popietės tikslas - skatinti mokinius mylėti gimtąją kalbą, pažinti kitų tautų kalbas ir jų mokytis. Juk kalba kalbai - ne problema, o dvikalbystė/daugiakalbystė - turtas.

plačiau
2018-09-28

Tarptautinis ekologinio-socialinio švietimo projektas "Saulėto oranžinio traukinio kelionė"

 

,,Nubuskite su šypsena ir vykitės gyvenimą...

Gyvenkite jį, džiaukitės juo, ragaukite, uostykite, jauskite“.

Joe Knapp

2018 m. balandžio – lapkričio mėnesiais Mokolų progimnazijoje vykdomas tarptautinis švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio-socialinio švietimo projektas "Saulėto oranžinio traukinio kelionė“. Saulėtas oranžinis traukinys pakvietė įstaigos priešmokyklinukus ir pradinukus kartu su pedagogais, tėveliais keliauti į platų gamtos pasaulį, skleidžiant oranžinę šilumą ir dalijant šypsenas.  Mokiniai aktyviai įgyvendino projekto veiklas, tobulino pažinimo, gamtamokslinę ir socialinę kompetencijas.

plačiau
2018-09-25

Gyvoji istorija - olų piešiniai


Gaubiami tamsos ant olų sienų ir lubų ledynmečio medžiotojai medžio anglimis piešė paslaptingus ženklus ir gyvūnus. Priešistorės menininkais tapo ir mūsų progimnazijos 7 b klasės mokiniai. Jie namuose, tamsoje atliko istorijos namų darbą - medžio anglimis piešė gyvūnus. Spalvino kavos tirščiais, lapais, rankų pirštais, odos gabaliukais, paprikos milteliais... 

plačiau
2018-09-17

Antrokų ir jų tėvelių iškyla

 

Rugsėjo 15 d. 2a  klasės mokinių tėvelių iniciatyva buvo suorganizuota iškyla. Į Skaisčiūnų bendruomenės namus susirinko 2a klasės mokiniai, jų sesės, broliai, tėveliai ir mokytoja Vilija. Antrokų mamos organizavo linksmas, nuotaikingas ir energingas estafetes. Tėčiai  kartu su vaikais ieškojo paslėpto lobio. Mažųjų iškylautojų laukė staigmena - didžiulis pripučiamas batutas.

plačiau