Naujienos

2018-12-06

KONFERENCIJA ,,TAI ĮDOMU!"

 

Gruodžio 6 dieną Vilkaviškio pradinėje mokykloje vyko respublikinė bendrojo udgymo mokyklų pradinių klasių mokinių konferencija ,,Tai įdomu!", kurioje dalyvavo ir Mokolų progimnazijos mokiniai bei jų mokytojos. Konferencijos tikslas – ugdyti ir plėtoti pradinių klasių mokinių bendrąsias ir dalykines kompetencijas, tiriamojo darbo, kritinio mąstymo gebėjimus, išvadų formulavimo įgūdžius; skatinti kūrybišką mokinių ir mokytojų bendradarbiavimą.

plačiau
2018-11-29

SVEČIUOSE PAS MUZIKOS INSTRUMENTUS

 

Lapkričio 29 d. Mokolų progimnazijos 2 b klasės mokiniai lankėsi Kaune, M. ir K. Petrauskų muziejuje.  Čia  skambėjo tikrų tikriausi muzikos instrumentai, kurių nebuvo vaikai regėję iš taip arti, o tuo labiau laikę  savo mažose rankelėse. Edukatorė Jurgita Ragaišienė supažindino vaikus su instrumentų istorija, paaiškino, iš ko jie pagaminti, kaip su  jais grojama.

plačiau
2018-11-28

ŠIMTMEČIO VAIKAI

 

2018 m. lapkričio 13 – 21 dienomis ,,Spindulio” kino teatre vyko Marijampolės savivaldybės priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokinių fotonuotraukų „Šimtmečio vaikai“ paroda-konkursas, kuriame aktyviai dalyvavo ir mūsų progimnazijos mokiniai ir pedagogai.  Lapkričio 28 dieną visi dalyviai buvo pakviesti į parodos „Šimtmečio vaikai“  uždarymo ir apdovanojimų šventę, vykusią  Marijampolės šv. Cecilijos gimnazijoje. Konkurso dalyvius ir juos dalyvauti paskatinusius mokytojus, svečius pasveikino gimnazijos direktorius Donatas Jasulaitis, koncertavo pradinių klasių mokiniai. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkomis. Nugalėtojams įteikti diplomai ir atminimo dovanėlės.

plačiau
2018-11-22

RESPUBLIKINĖ MOKSLINĖ-PRAKTINĖ KONFERENCIJA ,,MAŽOJI LABORATORIJA"

 

2018 m. lapkričio 22 d. Mokolų progimnazijoje vyko respublikinė mokslinė-praktinė konferencija "Mažoji laboratorija", skirta priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogams ir jų mokiniams. Konferencijos tikslas – atliekant įvairius eksperimentus-bandymus skatinti mokinius susipažinti su gamtos dėsniais, ugdyti  tyrinėjimo ir pažinimo vertybines nuostatas, kūrybiškumą, kritinį mąstymą.

plačiau
2018-11-22

4 KLASĖS MOKINIŲ IŠVYKA

 

Lapkričio 22 dieną progimnazijos 4 klasės mokiniai vyko į Kauno valstybinį lėlių teatrą ir žiūrėjo edukacinį spektaklį ,,Gulbė - karaliaus pati" lietuvių liaudies pasakos motyvais. Subtiliomis šešėlių teatro priemonėmis sukurta pasaka mokė mokinius nepamiršti savo svajonių, jeigu nori būti laimingi. Po spektaklio aktoriai supažindino su šešėlių teatro atsiradimo istorija, mokė, kaip šešėlių teatrą įkurti namie, demonstravo, kaip atrodo jų teatro personažai - lėlės. Mokiniai Rojus, Brigita ir Gustė buvo pakviesti ant scenos suvaidinti matytos pasakos veikėjus. 

plačiau
2018-11-15

BIBLIOTEKOJE

 

Lapkričio 15 dieną Mokolų progimnazijos 2b klasės mokiniai lankėsi knygų karalystėje – bibliotekoje. Bibliotekininkė Reda mažuosius skaitytojus maloniai pasitiko, priminė elgesio taisykles bibliotekoje ir kaip elgtis su knygelėmis, kokių knygelių yra bibliotekoje. 

 

plačiau
2018-11-14

SMAGŪS BANDYMAI

 

Lapkričio 14 dieną Mokolų progimnazijos priešmokyklinukai lankėsi Marijampolės knygyne ,,Pegasas”,  kur dalyvavo edukacinėje pamokėlėje ,,Smagūs bandymai”. Vaikai su ,,Pegaso” darbuotoja Lina atliko įvairiausius bandymus su paprasčiausiomis buityje naudojamomis medžiagomis. Jie  grojo taure, statė cukraus bokštą, mokėsi užgesinti žvakę, sužinojo, kaip pripūsti balionėlį, naudojant sodą ir actą. 

plačiau
2018-11-13

TARPMOKYKLINĖS KVADRATO VARŽYBOS

 

Lapkričio 12-13 dienomis vyko Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių 5-6 klasių berniukų ir mergaičių tarpmokyklinės kvadrato varžybos. Berniukų pogrupyje dalyvavo Marijampolės sav. Liudvinavo Kazio Borutos gimnazija, Marijampolės sav. Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija ir, žinoma, Marijampolės sav. Mokolų progimnazija. Mūsų žaidėjai laimėjo abu susitikimus ir iškovojo teisę kovoti lapkričio mėn. pabaigoje zoninėse varžybose. 

plačiau
2016-11-06

LIETUVOS MOKYKLŲ ŽAIDYNĖS PRASIDĖJO

 

Š. m. lapkričio 6 d. Marijampolės sav. Mokolų progimnazijoje prasidėjo Lietuvos mokyklų žaidynės. Žaidynių pradžią paskelbė Marijampolės savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausiasis specialistas S. Druskis, dalyvius pasveikino ir palinkėjo sėkmės  Mokolų progimnazijos direktorė R. Raškevičienė: vienas iš žaidynių uždavinių -  suteikti kiekvienam mokiniui galimybę sportuoti nepatiriant jokios diskriminacijos ir jaučiant olimpinę dvasią, kuri reikalauja tarpusavio draugiškumo, solidarumo ir kilnaus elgesio supratimo.

plačiau
2018-11-06

ATMINIMO PAMOKA                   

 

Lapkričio 6 dieną 2b klasės mokiniai su mokytojomis R. Kartavičiene ir tikybos mokytoja I. Zapolskiene lankėsi Senosiose Marijampolės kapinėse.

Šiuo vis niūrėjančiu rudens laikotarpiu visi stengiamės suvokti virsmo gamtoje esmę, prisiminti išėjusius Anapilin  – kuo ir kaip jie gyvi mūsų atsiminimuose, už ką mes juos mylime... 

plačiau