Naujienos

2019-05-23
2019-05-23

EKSKURSIJA PO VILKAVIŠKIO KRAŠTĄ

 

Saulėtą gegužės 23 dienos rytmetį priešmokyklinukai išvyko į ekskursiją po Vilkaviškio kraštą. Jie lankėsi Jono Basanavičiaus tėviškėje, Ožkabaliuose. Viename iš sodybos pastatų, viralinėje, dalyvavo edukacinėje programoje ,,Keptuvėje čirška, burnoje tirpsta”. Vaikus pasitiko ir pakvietė susėsti prie stalo šeimininkė Rasa. Ji supažindino su čia esančiais senoviniais daiktais, pasakojo, kaip senovėje buvo auginami kviečiai, rugiai, miežiai ir kiti javai. Paaiškino, iš ko kepami „razavi“ blynai, ką reiškia žodis ,,blendinys”. Po to berniukai turėjo galimybę maišyti tešlą ("blendinį"), o mergaitės - kepti blynus.  Iškeptus blynus mažieji turistai valgė su įvairiais dažiniais (uogiene, grietine, varške, daržovių salotomis). Vaišinosi arbata. Blynai buvo labai skanūs!

Vėliau vaikai su ekskursijos vadove Alma vaikščiojo po sodybą. Apžiūrėjo klėtį, kluoną, kieme augančius medžius. Aplankė J.Basanavičiaus gyvenamąjį namą (suvalkietišką stubą). Ten, susėdę ratu,  skaitė knygą ,,Pasakojimas apie daktaro Jono Basanavičiaus darbus ir keliones”.

Linksmi, kupini įspūdžių priešmokyklinukai vyko į Paežerių dvarą. Ten dalyvavo edukacinėje programoje ,,Tai iš sapno pasakėlės pas vaikus keliauja lėlės”, kurios metu    susipažino su lėlių atsiradimo istorija, jų rūšimis. Po to mažieji lankytojai patys gamino lėles iš pačių paprasčiausių medžiagų: siūlų, audinio atraižėlių, juostelių. Išvykos pabaigoje, vaikai, nešini savo nuostabiomis lėlytėmis, kopė į apžvalgos bokštą, vaikščiojo po parką, pramogavo žaidimų aikštelėje.

Kelionė buvo įdomi ir prasminga, turtinga įspūdžiais ir žiniomis.

 

Mokytoja Edita Matulevičienė