Naujienos

2019-04-19
2019-04-19

MĄSTOME, KONSTRUOJAME, KOMUNIKUOJAME

 

 

 

              Balandžio 19 dieną Marijampolės sav. Mokolų progimnazijoje vyko Marijampolės savivaldybės bendrojo ugdymo įstaigų pradinio ugdymo 4-ųjų klasių mokinių komandų konkursas ,,Mąstome, konstruojame, komunikuojame‘‘, kurį organizavo Mokolų  progimnazija, LISPA mokykla bei Mantingos labdaros ir paramos fondas. Konkurso tikslas buvo ugdyti mokinių inovatyvius techninius gebėjimus, informacinį raštingumą, kūrybiškumą, problemų identifikavimo ir sprendimo įgūdžius integruotose robotikos ir anglų kalbos veiklose.

              Konkurse dalyvavo 5 komandos iš Marijampolės savivaldybės ugdymo įstaigų: šv. Cecilijos gimnazijos, Sasnavos pagrindinės mokyklos, Petro Armino progimnazijos, Jono Totoraičio progimnazijos ir Mokolų progimnazijos. Komandas konkursui ruošė 12 pradinio ugdymo, anglų kalbos ir informacinių technologijų mokytojų.

              Dirbdami komandoje mokytojai padėjo mokiniams parengti puikius prisistatymus anglų kalba. Visus ypač sužavėjo mokiniai – robotai iš šv. Cecilijos gimnazijos. Po prisistatymo mokiniai atliko testą anglų kalba ,,Ką žinai apie kompiuterių pasaulį?“, loginio mąstymo testą ir konstravo robotus. Pastaroji užduotis buvo pati įdomiausia. Mokiniams reikėjo sutverti mašiną – robotą, gręžiantį žemę. Saulės elementas, įgavęs saulės energijos, turėjo priversti suktis įrenginio ratus. Robotas turėjo judėti į priekį ir sukti priekyje esantį žemės gręžimo mechanizmą. Robotų tvėrimo konkurso daliai buvo skirta 45 minutės. Sėkmingai užduotis įveikė ir bandymus atliko šv. Cecilijos gimnazjos mokinė Luknė Šlekytė, Mokolų progimnazijos mokinys Airidas Gaisrys ir Jono Totoraičio progimnazijos mokinys Matas Gumauskas. Ši užduotis iš mokinių pareikalavo maksimalios koncentracijos, nuoseklumo ir kantrybės.

                Atlikus visas užduotis ir komisijai suskaičiavus komandų surinktus taškus diplomais buvo apdovanoti konkurso nugalėtojai (Mokolų progimnazijos komanda) ir padėkos raštais kiti konkurso  dalyviai. Visi mokiniai gavo   UAB ,,Mantinga’’ ir LISPA mokyklos dovanas bei leidyklos ,,Express Publishing'' suvenyrus.

                LISPA mokyklos direktorius Vaidas Baranauskas džiaugėsi mokyklų susidomėjimu šiuo konkursu ir teigė, kad ,,Marijampolės miestas pasiruošęs technologijų ir inžinerijos renginiams, kurių metu vaikai gali išbandyti savo jėgas robotikos, programavimo bei loginio mąstymo srityse’’.

 

                                                                                                                  Anglų kalbos mokytoja Reda Račiuvienė

 

Susisiekite su mumis!