Naujienos

2019-03-30
2019-03-30

DRAUGIŠKOJI SOCIALINIO EMOCINIO UGDYMO OLIMPIADA „DRAMBLYS“

 

Kovo 18-22 dienomis Mokolų progimnazijos PUG ugdytiniai ir 1 klasės mokiniai aktyviai dalyvavo SEU draugiškoje olimpiadoje ,,Dramblys”. Olimpiada organizuojama jau antrą kartą, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į socialinio ir emocinio ugdymo svarbą ir kartu atliekant bendras užduotis stebėti SEU pažangą.

Olimpiados metu buvo siekiama ugdyti(s) 5 pagrindines socialines emocines kompetencijas: savimonę, savitvardą, socialinį sąmoningumą, tarpusavio santykius, atsakingų sprendimų priėmimą;  įtraukti kuo daugiau mokinių, suteikti galimybę dalyvauti tėvams bei mokytojams; stebėti asmeninę bei mokinių pažangą.
Olimpiados dalyviai gavo puikių užduočių rinkinį, kuriame buvo gausu įdomių ir smagių žaidimų, įvairių veiklų. Priešmokyklinukai įgyvendino 7 užduotis: ,,Šviesoforas”, ,,Aš - oro balionas”, ,,Kamuoliukų nešimas”, ,,Kiekvienas jausmas turi savo spalvą”, ,,Supykę balionai”, ,,Surask ir atpažink”, ,,Tarpusavio santykiai: kaip išsaugoti draugą”. Pirmokai iš gražių žodžių state namą, kalbėjo apie jausmus, mokėsi pasakyti komplimentą draugui.

Veiklų metu vaikai bendravo ir bendradarbiavo, mokėsi įveikti kasdienius emocinius sunkumus,  atpažinti ir suvokti  savo jausmus, apie juos kalbėti, ieškoti būdų su tais jausmais susitvarkyti, puoselėjo draugiškus santykius,

Džiugu, kad savaitę trukusios SEU olimpiados ,,Dramblys” veiklos mokiniams patiko, suteikė daug džiaugsmo, naujų patirčių, buvo linksmos, įtraukios. Visą savaitę pirmokai ir priešmokyklinukai kvėpavo socialiniu emociniu ugdymu, kuris tęsis ir ateityje, juk dar liko neįvykdytų smagių užduočių.

 

Mokytojos Edita Matulevičienė ir Diana Vaišutienė