Naujienos

2019-03-15
2019-03-15

SKAITYMO INICIATYVA ,,IR MANO MAMYTĖ, MOČIUTĖ SKAITĖ ŠIĄ KNYGĄ”

 

Vasario – kovo mėnesius III klasėje buvo vykdoma  skaitymo iniciatyva “Ir mano mamytė, močiutė skaitė šią knygą”.  Mokinių  tėveliams, seneliams, broliukams  arba tik vienam iš jų reikėjo kartu su vaiku perskaityti tą pačią knygą ir ją pristatyti klasiokams.  Knyga galėjo būti iš tėvų, senelių vaikystės ar šiuolaikinė. Prie šios skaitymo iniciatyvos labai aktyviai prisidėjo mūsų progimnazijos bibliotekininkė Reda Račiuvienė. Ji patarė vaikams, jų mamytėms, kokią knygą skaityti, parinko po kelis vienodus knygų egzempliorius vykdomai iniciatyvai. 

Kai knyga jau būdavo perkaityta, mamos, sesės, kartu su trečioku ją pristatinėjo viešai užklasinio skaitymo pamokose. Vieni tai darė naudodamiesi iš anksto pasiruoštomis skaidrėmis, kiti garsiai skaitė įdomiausias kartu skaitytos knygos ištraukas, treti į klasę atvyko su skaitytam kūriniui nupieštomis iliustracijomis, netgi , kas paklausyti bendro skaitymo įspūdžių ėjome į svečius.

 Po perskaitytų knygų pristatymų vaikai klausdavo, klausinėdavo skaitytojų. O tai reiśkia - įdomu, gera, didžiuojamės, pakartot... dar...!

Neįmanoma išskirti, išrinkti, kas pristatė perskaitytas knygas geriau, įdomiau. Buvo nepaprastai įdomu ir labai naudinga.

 

3 klasės mokytoja Ramutė Murauskienė