Naujienos

2018-11-22
2018-11-22

RESPUBLIKINĖ MOKSLINĖ-PRAKTINĖ KONFERENCIJA ,,MAŽOJI LABORATORIJA"

 

2018 m. lapkričio 22 d. Mokolų progimnazijoje vyko respublikinė mokslinė-praktinė konferencija "Mažoji laboratorija", skirta priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogams ir jų mokiniams. Konferencijos tikslas – atliekant įvairius eksperimentus-bandymus skatinti mokinius susipažinti su gamtos dėsniais, ugdyti  tyrinėjimo ir pažinimo vertybines nuostatas, kūrybiškumą, kritinį mąstymą.

Mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Mažoji laboratorija“ dalyvavo mažieji tyrėjai ir jų mokytojai iš Marijampolės, Vilkaviškio, Šakių, Lazdijų, Alytaus ir Panevėžio ugdymo įstaigų. Salėje pedgogai pristatė 26 stendinius pranešimus apie  savo praktinę veiklą, ugdančią mokinių tiriamuosius gamtamokslinius gebėjimus. 73 mažieji tyrėjai dirbo trijose laboratorijose. Jie pademonstravo 40 eksperimentų-bandymų. Įdomi ir patraukli veikla skatina mokinius gilintis į gamtos paslaptis, tyrinėti, stebėti, ieškoti sprendimų ir atrasti. Dalindamiesi savo patirtimi konferencijos dalyviai įgijo naujų žinių ir idėjų, kurias panaudos savo praktinėje veikloje.

Renginio pabaigoje buvo apdovanoti daugiausia žiūrovų balsų surinkę eksperimentai-bandymai. Mažojoje laboratorijoje Nr. 1 žiūrovų simpatijų prizą laimėjo bandymas ,,Sauso ledo burbulai", kurį demonstravo Marijampolės vaikų lopšelio-darželio ,,Pasaka" ugdytiniai ir jų mokytoja J. Lazauskienė. Mažojoje laboratorijoje Nr. 2 geriausiai įvertintas bandymas ,,Cukraus galia". Jį demonstravo Marijampolės marijonų gimnazijos 2 kl. mokiniai, vadovaujami mokytojos A. Janušauskienės. Mažojoje laboratorijoje Nr. 3 žiūrovams labiausiai patiko Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos ketvirtokų pademonstruotas eksperimentas-bandymas ,,Žemės magnetinis laukas". Mokiniams pasiruošti padėjo mokytoja G. Baliulevičienė.

Renginio pabaigoje konferencijos dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanomis. Dalyvavimas konferencijoje – tai galimybė pasidalinti savo patirtimi ir atradimais bei pasisemti naujų žinių ir idėjų.

 

Mokytoja Edita Matulevičienė