Naujienos

2018-10-13
2018-10-13

TREČIOKŲ IR JŲ TĖVELIŲ IŠVYKA Į GAMTĄ

 

Gamtoje kiekvienas lapelis, žiedelis, akmenėlis neša mums informaciją. Vadovėliuose nerasime žiedų kvapo, lietaus potyrio, rasos pievoje, vaivorykštės, vėjo, paukščių čiulbėjimo, tinklą pinančio voro, sraigės iš namelio išlendančios. Gamta moko tik tuos, kurie vaikšto jos takais ( A. Vireliūnas).

Kol dar Lietuvoje vieši nuostabioji Bobų vasara, mes, Mokolų progimnazijos trečiokai ir jų tėveliai, spalio 13 d. (šeštadienį) patraukėmė į mūsų seniūnijos centrą – Šunskų miestelį. Daug pamatėme, patyrėme, užuodėme, prisižaidėme…

Gėrėjomės neseniai lankytojams duris atvėrusio fazanyno spalvotaisiais gyventojais. Visi, sulaikę kvapą,  laukėme tauriųjų elnių, kurie gyvena privačioje sodyboje. Pasisekė. Matėme visai arti. Sodybos šeimininkė pasakojo apie savo augintinius: elnius, danielius; leido visiems pačiupinėti jų numestus ragus; vaišino riešutais.

Pasimokę, pakartoję pasaulio pažinimo skyrių “Mūsų gyvūnai”, vaikai ir suaugę buvo labai šiltai  sutikti Šunskų bendruomenės pirmininkės Linos Mileckienė ir jos padėjėjos Mildos Senkienės. Dabar jau atėjo laikas padirbėti suaugusiems…Mokytoja vedė tėveliams susirinkimą, o vaikai žaidė iki šiol neregėtus žaidimus lauke, kepė dešreles ant laužo ir sau, ir vėliau prie bendro stalo atskubėjusiems tėveliams.

Buvo nepaprastai graži diena. Ir ne tik oru, bet ir emocijomis, kompanija, veiklomis, pokalbiais, įspūdžiais…. Mokykimės gamtoje ir iš gamtos.

 

Mokytoja Ramutė Murauskienė ir 3 kl. mokiniai