Naujienos

2018-06-08
2018-06-08

Dieninė vasaros poilsio stovykla „Vasarėle, nusišypsok!”

 

Dieninė vasaros poilsio stovykla Mokolų progimnazijoje vyko 6 dienas (birželio 1 d. – 8 d.). Ją lankė 20 pradinių klasių mokinių. Stovykloje dirbo 13 pedagogų ir sveikatos priežiūros specialistė.

Stovyklos atidarymo dieną buvo pristatytas stovyklos veiklos planas, paminėta vaikų gynimo diena. Kiekvienas stovyklautojas pasigamino dienoraštį.  Vėliau stovykloje svečiavosi skautų vadovė Audronė Levickienė, kuri mažiesiems klausytojams pristatė skautų veiklą, pravedė praktinius  užsiėmimus. Vaikai smagiai leido laiką, rišo mazgus, piešė savo portretus įdomia technika, gerino komandinio darbo įgūdžius. Išvykus svečiams, žaidė stalo, lauko žaidimus, pildė stovyklos dienoraštį.

Antroji diena. Popietė „English Day“, kurios metu mokiniai tobulino anglų kalbos įgūdžius. Vėliau lauke išbandė naują piešimo techniką,  guašu piešė ant įtemptos pakavimo plėvelės. Po rimtų darbų visi šėlo ir šoko „Just Dance“ šokius. Diena stovykloje baigėsi komandiniais žaidimais lauke.

Trečioji diena. Stovyklautojai sužinojo, kaip saugiai leisti vasarą, kokie pavojai tyko prie vandens, kaip saugiai leisti laiką karštomis dienomis. Vėliau su vokiečių kalbos mokytoja mokėsi vokiečių kalbos, žaidė žaidimus, dainavo daineles, susipažino su vokiškomis tradicijomis. Rimtai padirbėję sportavo ir mankštinosi su kūno kultūros mokytoju, kuris pravedė linksmąsias estafetes.

Ketvirtoji diena. Mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Mažieji tyrėjai“. Užsiėmimo metu vaikai atliko bandymus su paprasčiausiomis buityje naudojamomis medžiagomis. Visiems patiko iš klijų ir skalbiklio gaminti ,,šlykštuką” bei su juo žaisti, , atlikti bandymus ,,Kodėl nevisada iš butelio bėga vanduo?”, ,,Kodėl nesusprogo balionas?”, ,,Putojanti arbata”, ,,Spalvotas bokštas”. Vėliau per mikroskopą stebėjo musę ir kitus gyvius. Sužinojo daugiau ne tik apie gamtą, gyvius, bet ir apie chemijos subtilybes. Turėjo galimybę lankstyti iš popieriaus įvairias sudėtingas figūras, jiems padėjo neformalaus švietimo programos „Kūrybinės dirbtuvės“ vadovė.

Penktoji diena.  Koliažų gaminimas. Mokiniai padarė įspūdingo grožio darbelius. Nei vienas vaikas nepatyrė nesėkmės, visų darbeliai buvo puikūs. Užbaigę darbelius, vyko į Marijampolės visuomenės sveikatos biurą., kur sveikatos stiprinimo specialistė A. Ralytė pravedė užsiėmimą apie susikaupimo ir atsipalaidavimo reikšmę laimingam žmogui. Stovyklautojai žaisdami įvairius žaidimus, atlikdami užduotis, mokėsi susikaupti ir atsipalaiduoti, pasakyti savo nuomonę,  laikytis žaidimų taisyklių. Vaikai  įsitikino, kad stiprus žmogus yra tas, kuris moka nutraukti pykčio grandinę, valdo savo emocijas. Sugrįžę į mokyklą, smagiai leido laiką, žaidė interaktyvius žaidimus, atliko logines užduotis, žaidė stalo tenisą, diskutavo ir šėliojo.

Šeštoji, paskutinė stovyklos diena. Išvyka į žaliųjų kokteilių barą „Sveikatos gurkšnis“. Mokiniai praplėtė žinias apie sveiką mitybą, žalingą maistą, išbandė įvairius žalius kokteilius, juos ragavo ir mėgavosi.  Laikas tikrai neprailgo. Sugrįžę progimnazijos kieme spalvotomis kreidelėmis piešė ir spalvino mandalas.

Stovyklos uždarymo metu mokiniams buvo įteikti padėkos raštai už aktyvų dalyvavimą veiklose, tinkamą elgesį.  Visi atsisveikino palinkėję vieni kitiems saugios ir smagios vasaros.

Stovykla mokiniams labai naudinga, vaikai visą laiką buvo aktyviai užimti, plėtė savo akiratį, lavino įvairius įgūdžius, patyrė geras emocijas, puoselėjo savo kūrybiškumą, mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti, sėmėsi naujų žinių, įspūdžių. Visi mokiniai buvo labai draugiški, jokių konfliktinių situacijų neįvyko. Visi draugavo kaip viena didelė šeima. Stovyklos metu nelaimingų atsitikimų nebuvo.

Sekančiais metais planuojama vėl vykdyti dieninę vasaros poilsio stovyklą, įtraukti kuo daugiau mokinių, pasiūlyti, kuo daugiau įdomių, prasmingų veiklų.

 

Stovyklos vadovė Indrė Apuokienė,

veiklų organizatorė Edita Matulevičienė