Naujienos

2017-10-24
2017-10-24

Konferencija „Mažoji laboratorija“

 

 2017 m. spalio 24 d. Mokolų progimnazijoje vyko Marijampolės regiono mokslinė-praktinė konferencija "Mažoji laboratorija", skirta priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogams ir jų mokiniams. Konferencijos tikslas – atliekant įvairius eksperimentus-bandymus skatinti mokinius susipažinti su gamtos dėsniais, ugdyti  tyrinėjimo ir pažinimo vertybines nuostatas, kūrybiškumą, kritinį mąstymą.

Mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Mažoji laboratorija“ dalyvavo mažieji tyrėjai ir jų pedagogai net iš 23 Marijampolės regiono ugdymo įstaigų. Atvyko dalyviai iš Vilkaviškio rajono (6 ugdymo įstaigos), Kalvarijos (1 įstaiga), Marijampolės (13 ugdymo įstaigų), Šakių rajono (2). Salėje pedagogai pristatė 21 stendinį pranešimą apie  savo praktinę veiklą, ugdančią mokinių tiriamuosius gamtamokslinius gebėjimus. 58 mažieji tyrėjai dirbo trijose laboratorijose. Jie pademonstravo 36 eksperimentus-bandymus. Įdomi ir patraukli veikla skatina mokinius gilintis į gamtos paslaptis, tyrinėti, stebėti, ieškoti sprendimų ir atrasti. Dalindamiesi savo patirtimi konferencijos dalyviai įgijo naujų žinių ir idėjų, kurias panaudos savo praktinėje veikloje.

Renginio pabaigoje, aštuntos klasės mokinės atliko įspūdingus eksperimentus-bandymus su sausu ledu, papasakojo, kodėl verta mokytis chemijos. Visi konferencijos dalyviai apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanėlėmis.

 

Mokytojos Inga Ramanauskienė ir Edita Matulevičienė