Naujienos

2017-10-11
2017-10-11

LASS susitikimai progimnazijoje

 

„Susitikime tam, kad būtume matomi, išgirsti ir suprasti“ – taip kreipiasi į visuomenę Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, surengusi dienas „Susitikimai“ dviejose Marijampolės įstaigose. Spalio 11 dieną mūsų progimnazijoje  vyko Brailio rašto pamoka su žurnalo „Mūsų žodis“ redaktoriumi Vytautu Gendvilu bei „Pojūčių teatro“ kūrybinės dirbtuvės su režisiere Karolina Žernyte. Gerbiamas režisierius su savo komanda  7, 8 klasių mokiniams skleidė žinią apie neregio gyvenimo ypatumus visuomenėje, apie jo kasdienybę ir gyvenimo iššūkius. Gyvenantiems tamsoje Brailio raštas yra būdas pažinti literatūrą ir pasaulį. Vaikai praktiškai bandė rašyti Brailio raštu savo vardą, vaikščiojo uždengtomis akimis su neregio baltąja lazdele po klasę, sužinojo, jog geltona/juoda – pats geriausias spalvų kontrastas silpnaregiams. Mokiniai turėjo galimybę pažaisti šaškėmis su nematančiu teisininku Giedriumi, pajusti ir įvertinti galimybę matyti ir nematyti. V. Gendvilas, šiltai ir draugiškai bendraudamas su vaikais, mokė juos užrašyti savo vardą specialia mašinėle. Pavaduotoja Aldona taip pat išbandė mašinėlę – jai pavyko teisingai užrašyti savo vardą.

Sporto salėje režisierė Karolina, kuri kuria spektaklius neregiams,  bendravo su 5, 6a, 6b klasės mokiniais ir mokytojais. Dalyviai bandė pajusti, kaip jaučiasi tik tamsą matantis žmogus, atliko užduotis užrištomis akimis.  Kiekvienas dalyvių  pripažino, kad pasaulį geriau matyti visomis spalvomis. 

Ačiū organizatoriams, kurie pasirinko mūsų progimnaziją. Mes jau esame įrodę, jog galime padėti ir užjausti silpnai matantį žmogų. Progimnazijoje kelis metus mokėsi ir draugų bei mokytojų nuoširdžią pagalbą ir supratimą jautė berniukas, kuris šiuo metu mokosi Brailio rašto tam skirtoje mokykloje.

Būkime atidūs, jautrūs ir dėmesingi šalia esančiam. Ypač tam, kuriam reikia pagalbos daugiau, negu mums, matantiems, girdintiems, galintiems vaikščioti. Gerumo nebūna per daug.

Spalio 15 dieną pasaulis mini baltosios lazdelės dieną.

 

Pavaduotoja Aldona Bagdonienė