Naujienos

2017-06-09
2017-06-09

Baigėsi dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Vasarėle, nusišypsok!”

 

Dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla mokykloje vyko 8 dienas (gegužės 31 d. – birželio 9 d.). Ją lankė 28  2 - 4 klasių mokiniai. Stovykloje dirbo 11 pedagogų ir sveikatos priežiūros specialistė.

Stovyklos atidarymo dieną buvo pristatytas stovyklos veiklos planas, paminėta vaikų gynimo diena. Kiekvienas stovyklautojas pasigamino dienoraštį.  Vėliau stovykloje svečiavosi Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ Marijampolės skyriaus vadovė Kristina Venslauskienė ir projektų koordinatorė Ilona Masaitienė. Jos mažiesiems klausytojams pravedė paskaitą apie donorystę ir supažindino, kaip senovėje mūsų proseneliai dažė siūlus, kaip margino, puošė audinius naudodami gamtoje rastus augalus, gėles, žoles, įvairiausius lapelius. Seniausią dažymo technologiją išbandė ir mūsų stovyklautojai. Margino maišelius, kuriuos padovanojo savo tėveliams Tėvo dienos proga. Išvykus svečiams, vaikai žaidė stalo, lauko žaidimus, pildė stovyklos dienoraštėlį.

Antroji diena. Išvyka į Marijampolės Kraštotyros muziejų. Mokiniai mokėsi pinti juosteles, lipdė molio dirbinius. Sugrįžę iš muziejaus, žaidė žaidimus, gaivinosi ledais, pildė stovyklos dienoraštėlį, dalijosi įspūdžiais.

Trečioji diena. Popietė „English Day“, kurios metu mokiniai tobulino anglų kalbos įgūdžius. Vėliau mokėsi vokiečių kalbos, žaidė žaidimus, susipažino su vokiškomis tradicijomis. Po rimtų darbų visi šėlo ir šoko „Just Dance“ šokius.

Ketvirtoji diena. Išvyka į Marijampolės žirginio sporto klubą „Tandemas“. Mokiniai sužinojo apie žirgų veisles, ligas, auginimo, treniravimo ypatumus. Visi turėjo galimybę pašukuoti žirgus specialiomis šukomis, pajodinėti, stebėti kaip balnojamas žirgas. Sugrįžę spalvino mandalas, piešė fraktalus.

Penktoji diena. Į mokyklos aikštyną įriedėjo didžiulis ugniagesių automobilis. Atvyko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komanda. Mokiniams buvo pristatyta visa ugniagesių darbo įranga - nuo pneumatinių replių iki ugniagesių kostiumų. Buvo imituojamas gaisras, rodoma, kaip gesinti buityje užsiliepsnojusius riebalus, užsiliepsnojusį žmogų. Ugniagesiai papasakojo, kuo skiriasi ir kaip skamba ugniagesių garsinės sirenos. Žiūrėjo mokomąjį filmuką apie saugų elgesį prie vandens.  Vėliau mokiniai linksmai žaidė interaktyvius žaidimus, atliko logines užduotis, žaidė stalo tenisą, diskutavo ir smagiai šėliojo.

Šeštoji diena. Išvyka į Marijampolės knygyną „Pegasas“. Vaikai dalyvavo edukacinėje programoje „Smagūs bandymai“. Statė cukraus bokštą, kūrė pasakojimus su magnetiniais knygų personažais, tyrinėjo, kokie produktai turi krakmolo, atliko bandymus „grojanti taurė“, „putojanti arbata“ ir kt. Vėliau dalyvavo šaunioje lietuvių kalbos viktorinoje, sprendė kryžiažodžius, taisė netaisyklingą lietuvių kalbą, žaidė įvairius žaidimus.

Septintoji diena. Jaunųjų informatikų popietė. Mokiniai išmoko įvairių gudrybių, mokėsi programavimo subtilybių, kūrė žaidimus ir kitas sudėtingas, ne visiems „įkandamas“ komandas. Vėliau sveikatos priežiūros specialistė priminė kaip elgtis, kad vasara būtų saugi. Vaikai sužinojo, kam reikalingas šalmas važinėjantis dviračiu.  Atliko eksperimentą su specialiu šalmu ir žaliu kiaušiniu, kuris, nukritęs ant žemės specialiame šalme, nesudužo. Diena stovykloje baigėsi komandiniais žaidimais lauke.

Aštuntoji, paskutinė stovyklos diena. Koliažų gaminimas. Mokiniai padarė įspūdingo grožio darbelius. Nei vienas vaikas nepatyrė nesėkmės, visų darbeliai buvo puikūs. Užbaigę darbelius, vyko į Marijampolės Multicentrą. Ten stovyklautojai išbandė įvairias interaktyvias veiklas, žaidimus, kūrė muziką, tvėrė sudėtingus konstruktorius. Laikas tikrai neprailgo. Pasibaigus edukacijai, vaikai pramogavo Vytauto parke. Žaidė, laipiojo, bėgiojo, suposi.

Stovyklos uždarymo metu mokiniams buvo įteikti padėkos raštai už aktyvų dalyvavimą veiklose, tinkamą elgesį.  Visi atsisveikino palinkėję vieni kitiems saugios ir smagios vasaros.

Stovyklėle mokiniams labai naudinga, vaikai visą laiką buvo aktyviai užimti, plėtė savo akiratį, lavino įvairius įgūdžius, patyrė geras emocijas, puoselėjo savo kūrybiškumą, mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti, sėmėsi naujų žinių, įspūdžių. Visi mokiniai buvo labai draugiški, jokių konfliktinių situacijų neįvyko. Visi draugavo kaip viena didelė šeima. Stovyklos metu nelaimingų atsitikimų nebuvo.

Sekančiais metais planuojama vėl vykdyti dieninę vasaros poilsio stovyklą, įtraukti kuo daugiau mokinių, pasiūlyti, kuo daugiau įdomių, naudingų veiklų.

 

Stovyklos vadovė Indrė Apuokienė,

veiklų organizatorės Edita Matulevičienė ir Diana Vaišutienė