Naujienos

2017-04-19
2017-04-19

Svečiai iš Vokietijos

 

Balandžio 19 d. Mokolų pagrindinė mokykla sulaukė svečių iš  Furstenwald'o profesinės mokyklos (Berlynas, Vokietija). Studentai, būsimieji socialiniai darbuotojai, atvyko pagal Erasmus+ programą į Marijampolės kolegiją ir atliko praktikas Marijampolės specialiuosiuose socialinės globos namuose, l/d „Rūta“ ir „Varpelis“ bei Marijampolės atvirame jaunimo centre. Mokyklos socialinė pedagogė Indrė Apuokienė, dirbanti Marijampolės atvirame jaunimo centre, pakvietė juos apsilankyti mūsų mokykloje. Vokietijos studentai buvo sužavėti šia mintimi ir mielai priėmė kvietimą atvykdami kartu su savo dėstytoju Sascha Paul‘u. Jie labai džiaugėsi galėdami dalyvauti vokiečių kalbos pamokose, girdėti savo gimtąją kalbą bei ja bendrauti su mokiniais. Mūsų mokyklos mokiniai džiaugėsi galimybe pasitikrinti savo vokiečių kalbos žinias,  drąsiai kalbindami svečius, dainuodami dainas ir deklamuodami eilėraščius. Svečiai žaidė su mokiniais įvairius žaidimus ir atliko keletą užduočių vokiečių kalba. Studentai ir jų dėstytojas iš Vokietijos mielai dalijosi gerąją patirtimi švietimo srityje ir domėjosi mūsų švietimo sistema. Supažindinant su mokykla, svečiai teigiamai vertino mūsų mokyklos eksponuojamus mokinių laimėjimus (diplomus, taures ir kt.) ir mokyklos muziejaus ekspozicijas. Pasak jų, deja, vokiečių pedagogai viską linkę slėpti savo aplankuose, o muziejų mokyklose visai nėra. Jauki mokyklos aplinka, šiltas mokinių bei mokyklos pedagogų bendravimas ir priėmimas įkvėpė jaunuosius studentus sugrįžti pas mus ateityje.

 

 

Mokolų pagrindinės mokyklos

socialinė pedagogė metodininkė Indrė Apuokienė,

vyresnioji vokiečių kalbos mokytoja Jurgita Eidukonienė