Naujienos

2017-03-20
2017-03-20

KONFERENCIJA „Jaunasis Einšteinas“

 

Kovo 20 d. pirmos klasės mokinys Matas Dereška, vadovaujamas mokytojos Ingos Ramanauskienės, dalyvavo Respublikinėje praktinėje konferencijoje „Jaunasis Einšteinas“. Konferencija vyko Kaune, Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje. Konferencijoje savo eksperimentų ir gamtamokslinių tyrimų rezultatais dalijosi daugiau kaip 50 pradinių klasių mokinių iš 20–ties Lietuvos mokyklų. Matas, pasitelkęs iškalbos meną, susirinkusiems dalyviams pademonstravo bandymą ir paaiškino, kodėl iš apversto stiklainio neišbėga vanduo.

Mokytojai konferencijoje dalijosi gerąja patirtimi ugdant mokinių gamtamokslinius gebėjimus. Mūsų mokyklos mokytojos stendiniuose pranešimuose pristatė vykdytas veiklas, skatinančias mokinius atlikti įvairius bandymus, susipažinti su gamta, tyrinėti, atrasti, išmokti. Mokytoja E. Matulevičienė pristatė pranešimą „Tyrinėjame vandenį“, mokyt. D. Vaišutienė - „Popieriaus gamyba“, mokyt. O. Virbickienė - „Išdykėliai maisto priedai ir jų draugai“, mokyt. V. Šermukšnienė - „Vandens žaidimai“, mokyt. I. Ramanauskienė - „Žaidžiu su spalvomis“. Gamtoje slypi daug neatskleistų paslapčių, o smalsumo ir kruopštumo gilintis į jas mums visiems pakanka.

Renginio pabaigoje konferencijos dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir projekto partnerių bei rėmėjų įsteigtomis dovanomis: leidyklos „Alma littera“ ir „VaiGa“ jauniesiems mokslininkams dovanojo vertingų knygų, Kauno tvirtovės VII fortas - medinių tangramų. Dalyvavimas konferencijoje – tai galimybė pasidalinti savo patirtimi ir atradimais bei pasisemti naujų žinių ir idėjų.

 

Mokytoja I. Ramanauskienė