Naujienos

2017-03-16

Šių metų kovo 16 dieną įvairių klasių mokiniai su „Mokolų kraštotyrininkų“ būrelio vadove N. Stoškute ir bibliotekininke D. Čekaitiene  keliavo į Marijampolės kraštotyros muziejų. Atvykusius pasitiko malonios darbuotojos. Muziejaus darbuotoja Č. Jakštytė mums parodė pirmąjį aukštą ir papasakojo apie ekspozicijas. Ji supažindino su visa mūsų krašto istorija nuo seniausių amžių. Muziejuje netgi pamatėme praeities žmogaus griaučius ir kitokių archeologinių iškasenų. Apžiūrėjome pagonybės ir krikščionybės ženklus, skulptūras, kurtas mūsų protėvių. Taip pat pamatėme ir senesnių laikų indus, baldus, tautinius drabužius. Paklausėme pasakojimo apie Marijampolės miesto įkūrimą ir augimą.

Antrajame aukšte mūsų grupę pasitiko istorikas A. Lelešius. Jis papasakojo apie Lietuvos partizanus, parodė jų nuotraukas. Įdomiausia buvo pasiklausyti apie nekaltų Lietuvos žmonių tremtį ir kančias, apie tai, kaip lietuviai neprarado vilties ir stengėsi nepasiduoti.

Apsilankymas šiame muziejuje mums suteikė daug žinių, kurios mums pravers ne tik mokantis istorijos, bet ir plečiant akiratį apie gimtąjį kraštą.

                                                                               

Justina Arlauskaitė, 8 kl. mokinė