Naujienos

2016-12-23
2016-12-23

ŠVENTINĖ KALĖDŲ SAVAITĖ

 

Paskutinėmis 2016 metų savaitėmis mokykloje buvo neįprastai tylu. Pirmo aukšto koridoriuje buvo įrengta prakartėlė, primenanti istoriją apie kūdikėlio Jėzaus gimimą, skatinanti kiekvieną susikaupti, apmąstyti nuveiktus darbus.  Netoliese stovėjo puošni žaliaskarė eglė, tyliai plazdėjo žvakelių liepsnos. Ore  tvyrojo šventinė Kalėdų nuotaika. Buvo organizuojamos įvairios veiklos, vyko renginiai.

Gruodžio 14 dieną Marijampolės P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje vyko vaikų kūrybinių darbų parodos „Miestas, kuriame aš gyvenu“ atidarymas. Parodoje kalėdinius atvirukus eksponavo PUG ir I klasės mokiniai,  trečiokai sukūrė  Marijampolės miesto foto albumą. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais.

Gruodžio 14 ir 15 dienomis PUG ir 3 klasės mokiniai lankėsi Valavičių  kaime esančioje Žibūdų sodyboje, kur dalyvavo edukacinėje pamokėlėje „Žvakių liejimas“. Jos  metu susipažino su žvakių gamybos technologijomis, bitininkystės tradicijomis. Pagamintas, kvepiančias medumi ir vašku žvakeles visi parvežė dovanų artimiesiems, draugams, nes, artėjant gražiausioms metų šventėms, kiekvienam norėjosi padovanoti kažką ypatingo, mielo, rankomis pagaminto.

Gruodžio 21 dieną aštuntokai su auklėtoja I. Šmulkštiene pramogavo Vilniuje.

Gruodžio 22 dieną mokyklos salėje vyko šventinis renginys „Kūčios. Kalėdos. Naujieji metai“, kuriame dalyvavo visų klasių kolektyvai. Jie pristatė Kūčių vakarienės patiekalus, papasakojo apie švenčių papročius ir tradicijas, burtus, mokė nuspėti ateitį. Vėliau mokiniai dainavo kalėdines dainas, skaitė eiles, šoko nuotaikingus šokius, linksminosi, vaišinosi... Renginį vainikavo šeštokų atliktas „žvaigždžių“ šokis ir įneštas šventinis tortas su fejerverkais. Šventės dalyviai ir svečiai patyrė daug džiaugsmo, teigiamų emocijų. Dėkojame renginio dalyviams ir organizatoriams – Mokinių  tarybai ir mokytojai Jolitai Liūtienei.

Gruodžio 23 dieną gausus būrys priešmokyklinukų ir pradinių klasių mokinių lankėsi Marijampolės Dramos teatre, kur žiūrėjo nuotaikingą spektaklį „Karalius Kapliadantis“. Vėliau Mažojoje menėje sutiko  Kalėdų Senelį, su juo žaidė, dainavo ir, aišku, gavo dovanų. Renginys buvo įdomus, pilnas netikėtumų ir linksmybių.

Mokyklos bendruomenei linkime ramių, prasmingų ir kūrybingų 2017 metų!

 

Mokytoja Edita Matulevičienė