Naujienos

2016-12-14
2016-12-14

ŽVAKIŲ LIEJIMAS ŽIBŪDŲ SODYBOJE

 

Gruodžio 14 dieną būrys priešmokyklinukų su mokytoja Edita Matulevičiene  lankėsi Valavičių kaime esančioje Žibūdų sodyboje. 

Tik atvykusius svetingai pasitiko  sodybos šeimininkai – Rasa ir Raimundas Žibūdai, kurie nuo pirmų susitikimo akimirkų teikė tik teigiamas emocijas, gerą nuotaiką ir jaukią atmosferą.  Viešėdami Valavičių kaime, vaikai gamino natūralaus vaško žvakes. Pirmąsias žvakeles liejo į silikonines formas ir niekas nežinojo, kokią žvakelę pagamins.  O kiek džiaugsmo suteikė iš formų išimti vaško gaminiai. Vieni rado gyvūnėlius, kiti – gražiausias gėlytes, o treti – šachmatų figūrų žvakeles.  Vėliau buvo sukamos piramidinės žvakės iš natūralaus bičių vaško korio, puošiamos kaspinėliais, mažomis bitutėmis. Puikios sodybos savininkai ne tik atskleidė žvakių gamybos technologijas, bet ir papasakojo apie bičių gyvenimą, bitininkystės tradicijas, bičių produktų: medaus, pikio, bičių duonelės naudą žmogaus sveikatai.

Pagamintas, kvepiančias medumi ir vašku žvakeles kiekvienas parvežė dovanų namiškiams, draugams, nes,  artėjant gražiausioms metų šventėms, kiekvienam norisi  padovanoti kažką  ypatingo, mielo, rankomis pagaminto.

Išvyka buvo įdomi ir prasminga, suteikusi vaikams daug kūrybinio džiaugsmo.

 

PUG pedagogė Edita Matulevičienė