Naujienos

2016-10-20
2016-10-20

Vokiečių kalbos dienos  „Ö kaip vokiškai?“

 

Ar žinojote, kad vokiečių kalba – viena svarbiausių verslo kalbų Europos Sąjungoje? O gal girdėjote, kad studijos Vokietijoje nemokamos arba kad daugiausia turistų sulaukiame būtent iš Vokietijos? Spalio 20 dieną pirmą kartą Lietuvoje vyksta Vokiečių kalbos dienų „Ö kaip vokiškai?“ renginiai.

„Pirmą kartą šalyje rengiama iniciatyva „Ö kaip vokiškai?“ sutelkė visą Lietuvą. Didelė vokiečių kalbai ir kultūrai skirtų renginių įvairovė rodo, kad Lietuvos žmonės domisi Vokietija. Paskleisdami žinią apie vokiečių kalbos naudą, norime paskatinti lietuvius mokytis vokiečių kalbos ir atrasti naujų studijų, profesinės karjeros ir verslo galimybių“, – sakė Rasa Darbutaitė, Vokiečių kalbos dienų koordinatorė.

Spalio 20 dieną vokiečių kalba skambėjo ir mūsų mokykloje bei kvietė ketvirtokus ir penktokus iš arčiau susipažinti su Vokietija.  Mokiniai dalyvavo viktorinoje „Vokiečių kalbos mozaika“, kurios metu dainavo vokišką dainelę, atliko įvairias užduotis apie Vokietiją, išmoko vokiškai pasisveikinti, atsisveikinti, paklausti ir pasakyti vardą. Nuotaikingai nusiteikę mokiniai pabaigoje sukūrė spalvingą plakatą apie Vokietiją ir papuošė mozaika. Vokiečių kalbos dienoms Lietuvos grupė Skamp sukūrė himną, kurį rap‘o ritmu dainavome. Visi dalyviai buvo apdovanoti organizatorių dovanėlėmis. Popietę vesti padėjo 7 ir 10 klasių mokiniai, kurie jau mokosi vokiečių kalbą.

 

Vokiečių kalbos mokytoja Jurgita Eidukonienė