Naujienos

2015-11-16
2015-11-16

Būti policininku? O gal verta...

 

10 klasės mokiniai domisi savo karjeros planavimu, svarsto, kur teks mokytis baigus mokyklą, kokią pasirinkti specialybę.

Vadovaujami klasės auklėtojos Nijolės Stoškutės, lapkričio 16 dieną turėjome puikią galimybę aplankyti Marijampolės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, daugiau sužinoti apie teisėsaugos darbuotojų profesijas.

Policijos komisariate mus priėmė  Aušrys Kvedaravičius, Marijampolės apskrities VPK Operatyvaus valdymo skyriaus viršininkas, kuris pravedė įdomią ir turiningą ekskursiją.  Sužinojome, kad yra dvi Lietuvos policijos mokyklos- Klaipėdoje ir  Mastaičių kaime prie Kauno. Viršininkas kalbėjo, kad pastaroji neseniai įkurta, turi puikią mokymo įrangą. Trumpiausia specialistų rengimo programa trunka 1,5 metų. Ji  skirta asmenims, turintiems ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą. Skyriaus viršininkas taip pat papasakojo apie visą komisariato struktūrą, vaizdo kamerų valdymą, izoliatorius, pagalbos centrą, apklausos kambarį ir kita. Jis supažindino su šaunamaisiais ginklais, pademonstravo neperšaunamąsias liemenes, šalmus, leido liesti, pasimatuoti eksponatus, valdyti vaizdo kameras, kurios  išdėstytos įvairiose  Marijampolės apskrities vietose.

Mums patiko ši ekskursija,  nes gavome galimybę iš vidaus pamatyti vyriausiąjį policijos komisariatą, susipažinti su jo veikla, apžiūrėti policijos naudojamas priemones. Ypač  patiko dalykiškas ir kartu šmaikštus mus lydėjusio Operatyvaus valdymo skyriaus viršininko Aušrio Kvedaravičiaus pasakojimas.

Iš PK išėjome gerai nusiteikę, kupini įspūdžių, pagilinę žinias apie pareigūnų darbą. Ši išvyka padėjo mums įsitikinti, kad iš tikrųjų mieste esame saugomi, ginami, mums visada esant reikalui bus atskubėta į pagalbą. Dar ne kartą mintyse pasvarstysime: „Būti policininku? O gal verta...“.

 

           10 kl. mokinys Neivydas Kliučininkas