Naujienos

2018-06-07
2018-06-07

Užsienio reikalų ministerijos iniciatyva „Atgal į mokyklas“ Mokolų progimnazijoje

 

Artėjant Europos dienai, mus pakvietė prisijungti prie Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos (URM) jau tradicine tampančios iniciatyvos „Atgal į mokyklas“. Šios iniciatyvos metu URM diplomatai ir kitų valstybės institucijų atstovai, dirbantys Europos Sąjungos klausimais, vyksta į Lietuvos mokyklas ir veda pamoką apie Europos Sąjungą. Taip vienai dienai jie tampa mokytojais, galinčiais jaunajai kartai smagiai ir įdomiai papasakoti, kas yra Europos Sąjunga, kuo narystė joje svarbi ir naudinga Lietuvai, ką reiškia būti ES piliečiu, kokios svarbiausios ES aktualijos.

Penktadienį per ketvirtą  pamoką tokiu mokytoju 6-8 klasių mokiniams tapo Žymantas Mozūraitis, besidarbuojantis Užsienio reikalų ministerijoje, Europos Sąjungos departamente. Šis darbuotojas labai vaizdžiai pasakojo apie Europos Sąjungą, Lietuvos veiklą joje, privalumus, teikiamus Lietuvos žmogui ir ekonomikai. Gerbiamas Žymantas ragino būti dorais, laisvais piliečiais ir ateityje dalyvauti rinkimuose bei balsuoti.

Paskaitą Ž. Mozūraitis pabaigė viktorina, kurią apvainikavo vertingi prizai: kepurė, kubikai, išorinė pakrovimo baterija, rašikliai, gertuvė, Europos Sąjungos žemėlapiai bei dokumentinis filmas „Laisvės trajektorijos“.

Dalyvaudami projekte „Lietuvos ES politikos veiksmingumo didinimas“ mūsų progimnazijos 6-8 klasių mokiniai pabuvo netradicinėje pilietinėje pamokoje ir praplėtė savo akiratį žiniomis apie Europos Sąjungą. Tikimės, jog tai skatins domėjimąsi europinėmis temomis ir didins vaikų pilietinį sąmoningumą.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Bagdonienė