Naujienos

2016-09-28
2016-09-28

Europos kalbų diena „Eurostalas“


Europos kalbų diena yra minima kasmet nuo 2001 m. rugsėjo 26 dienos. Šios šventės metu yra siekiama skatinti kalbų mokymosi įvairovę, ugdyti pagarbą visoms Europos kalboms. Šis renginys yra svarbus ne tik Europoje, bet ir mūsų mokykloje. Europos kalbų dieną mūsų mokykloje minėjome rugsėjo 28 d. 
Šiais metais visiems buvo pasiūlyta susėsti prie Europos stalo. Graikų stalą ruošė anglų kalbos mokyt. Reda Račiuvienė su auklėtiniais (7 kl.), lietuvių - lietuvių kalbos mokyt. Aušra Dievokaitytė su auklėtiniais (5 b kl.),  rusų - rusų kalbos mokyt. Nijolė Stoškutė ir 8 kl. mokiniai, vokiečių- vokiečių kalbos mokyt. Jurgita Eidukonienė ir 7-os kl. mokiniai, prancūzų - socialinė pedagogė Indrė Apuokienė su auklėtiniais (5a kl.), anglų - anglų kalbos mokyt. Aušra Šimanauskienė su auklėtiniais (6 kl.) ir 3 klasės mokiniais, pastarieji papasakojo angliškai apie įvairias pasaulio šalis. Renginio vedėjus ruošė lietuvių kalbos mokytoja Alė Ruočkienė (6 ir 8 kl.). Mokiniai pristatinėjo Europos šalių virtuvių ypatumus ir savo pagamintus patiekalus bei galėjo pasijusti ypatingais virėjai. Renginio metu buvo kalbama vokiškai, prancūziškai, angliškai, rusiškai, graikiškai bei lietuviškai. Visi virėjai ir jų komandos parodė atsivežtą programą- graikai šoko „Sirtakį“, anglai ir rusai pasiūlė visiems kartu padainuoti karaoke, taip pat rusai pašoko šokį „Kalinka“, lietuviai pristatė lietuviškus patiekalus skaidrėse, vokiečiai dainavo  liaudies dainą, o prancūzai pašoko šokį skambant prancūziškai dainai bei pristatė Prancūziją skaidrėse. Dalyvių nuoširdus bendravimas su žiūrovais leido kiekvienam pasijusti ypatingais svečiais. Daug emocijų  žiūrovams sukėlė filmukas, kuriame mūsų mokyklos mokytojai, mokyklos administracija ir vaikai kalbėjo apie Europos ir Lietuvos virtuvės ypatumus. Po renginio visi ragavome nuostabių virtuvės virtuozų patiekalų.


Vyresnioji vokiečių kalbos mokytoja Jurgita Eidukonienė