Naujienos

2014-05-19
2014-05-19

8B ir 8A klasių mokiniams buvo vedamos rusų kalbos ir dailės pamokos netradicinėje erdvėje. Mokiniai karu su mokytojomis Nijole Stoškute ir Dalia Kreivėniene lankėsi Marijampolės ortodoksų Šv. Trejybės bažnyčioje, esančioje senosiose miesto kapinėse. Rusų draugijos „Mozaika“ narė Tatjana Grigorjevna Zagaika mokiniams išsamiai papasakojo apie stačiatikių tikėjimą, bažnyčios istoriją, liturgijos ypatumus, ikonas. Mokinai, besimokantys rusų kalbos, pirmą kartą iš arti galėjo apžiūrėti ortodoksų bažnyčios vidų, interjerą. Klausydamiesi autentiškos kalbos džiaugėsi, kad kai kurias pasakojimo dalis suprato be vertimo. Pačių mokinių užfiksuotos akimirkos, padarytas apibendrinimas (laiškas draugui) apie išvyką teikia daugiau pasitikėjimo, kelia mokymosi motyvaciją.

Dailės mokytoja Dalia Kreivėnienė pakvietė šiuos maldos namus nupiešti iš natūros. Mokytoja siūlė atkreipti dėmesį į šešėlių žaismą, foną, daug dėmesio skyrė eskizavimui. Atlikti piešiniai bus įvertinti ir eksponuojami mokykloje.

Pamokos netradicinėje erdvėje paįvairina nusistovėjusią pamokos struktūrą. Mokiniai susipažįsta su įvairiais žmonėmis, perima jų patirtį, įgyja naujų žinių, patiria bendrumo, buvimo kartu džiaugsmą. Kūrybinės užduotys padeda pažinti save, lavinti vaizduotę. Visa tai veda į pagrindinį tikslą – siekti kiekvieno mokinio sėkmės.

 

                Rusų kalbos vyr. mokytoja Nijolė Stoškutė