Naujienos

2018-11-28

ŠIMTMEČIO VAIKAI

 

2018 m. lapkričio 13 – 21 dienomis ,,Spindulio” kino teatre vyko Marijampolės savivaldybės priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokinių fotonuotraukų „Šimtmečio vaikai“ paroda-konkursas, kuriame aktyviai dalyvavo ir mūsų progimnazijos mokiniai ir pedagogai.  Lapkričio 28 dieną visi dalyviai buvo pakviesti į parodos „Šimtmečio vaikai“  uždarymo ir apdovanojimų šventę, vykusią  Marijampolės šv. Cecilijos gimnazijoje. Konkurso dalyvius ir juos dalyvauti paskatinusius mokytojus, svečius pasveikino gimnazijos direktorius Donatas Jasulaitis, koncertavo pradinių klasių mokiniai. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkomis. Nugalėtojams įteikti diplomai ir atminimo dovanėlės.

plačiau
2018-11-22

RESPUBLIKINĖ MOKSLINĖ-PRAKTINĖ KONFERENCIJA ,,MAŽOJI LABORATORIJA"

 

2018 m. lapkričio 22 d. Mokolų progimnazijoje vyko respublikinė mokslinė-praktinė konferencija "Mažoji laboratorija", skirta priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogams ir jų mokiniams. Konferencijos tikslas – atliekant įvairius eksperimentus-bandymus skatinti mokinius susipažinti su gamtos dėsniais, ugdyti  tyrinėjimo ir pažinimo vertybines nuostatas, kūrybiškumą, kritinį mąstymą.

plačiau
2018-11-22

4 KLASĖS MOKINIŲ IŠVYKA

 

Lapkričio 22 dieną progimnazijos 4 klasės mokiniai vyko į Kauno valstybinį lėlių teatrą ir žiūrėjo edukacinį spektaklį ,,Gulbė - karaliaus pati" lietuvių liaudies pasakos motyvais. Subtiliomis šešėlių teatro priemonėmis sukurta pasaka mokė mokinius nepamiršti savo svajonių, jeigu nori būti laimingi. Po spektaklio aktoriai supažindino su šešėlių teatro atsiradimo istorija, mokė, kaip šešėlių teatrą įkurti namie, demonstravo, kaip atrodo jų teatro personažai - lėlės. Mokiniai Rojus, Brigita ir Gustė buvo pakviesti ant scenos suvaidinti matytos pasakos veikėjus. 

plačiau
2018-11-15

BIBLIOTEKOJE

 

Lapkričio 15 dieną Mokolų progimnazijos 2b klasės mokiniai lankėsi knygų karalystėje – bibliotekoje. Bibliotekininkė Reda mažuosius skaitytojus maloniai pasitiko, priminė elgesio taisykles bibliotekoje ir kaip elgtis su knygelėmis, kokių knygelių yra bibliotekoje. 

 

plačiau
2018-11-14

SMAGŪS BANDYMAI

 

Lapkričio 14 dieną Mokolų progimnazijos priešmokyklinukai lankėsi Marijampolės knygyne ,,Pegasas”,  kur dalyvavo edukacinėje pamokėlėje ,,Smagūs bandymai”. Vaikai su ,,Pegaso” darbuotoja Lina atliko įvairiausius bandymus su paprasčiausiomis buityje naudojamomis medžiagomis. Jie  grojo taure, statė cukraus bokštą, mokėsi užgesinti žvakę, sužinojo, kaip pripūsti balionėlį, naudojant sodą ir actą. 

plačiau
2018-11-13

TARPMOKYKLINĖS KVADRATO VARŽYBOS

 

Lapkričio 12-13 dienomis vyko Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių 5-6 klasių berniukų ir mergaičių tarpmokyklinės kvadrato varžybos. Berniukų pogrupyje dalyvavo Marijampolės sav. Liudvinavo Kazio Borutos gimnazija, Marijampolės sav. Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija ir, žinoma, Marijampolės sav. Mokolų progimnazija. Mūsų žaidėjai i laimėjo abu susitikimus ir iškovojo teisę kovoti lapkričio mėn. pabaigoje zoninėse varžybose. 

plačiau
2016-11-06

LIETUVOS MOKYKLŲ ŽAIDYNĖS PRASIDĖJO

 

Š. m. lapkričio 6 d. Marijampolės sav. Mokolų progimnazijoje prasidėjo Lietuvos mokyklų žaidynės. Žaidynių pradžią paskelbė Marijampolės savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausiasis specialistas S. Druskis, dalyvius pasveikino ir palinkėjo sėkmės  Mokolų progimnazijos direktorė R. Raškevičienė: vienas iš žaidynių uždavinių -  suteikti kiekvienam mokiniui galimybę sportuoti nepatiriant jokios diskriminacijos ir jaučiant olimpinę dvasią, kuri reikalauja tarpusavio draugiškumo, solidarumo ir kilnaus elgesio supratimo.

plačiau
2018-11-06

ATMINIMO PAMOKA                   

 

Lapkričio 6 dieną 2b klasės mokiniai su mokytojomis R. Kartavičiene ir tikybos mokytoja I. Zapolskiene lankėsi Senosiose Marijampolės kapinėse.

Šiuo vis niūrėjančiu rudens laikotarpiu visi stengiamės suvokti virsmo gamtoje esmę, prisiminti išėjusius Anapilin  – kuo ir kaip jie gyvi mūsų atsiminimuose, už ką mes juos mylime... 

plačiau
2018-10-26

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS ,,NUO ŽVAKĖS IKI LEMPUTĖS“

 

Spalio 26 d. lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aušra Dievokaitytė su neformaliojo švietimo būrelio ,,Pažink, atrask, sukurk“ mokiniais vyko į Marijampolės kraštotyros muziejų. Ten vyko edukacinis užsiėmimas ,,Nuo žvakės iki lemputės“. Mokiniai liejo natūralaus bičių vaško žvakes. Vaikams buvo ypač malonu prisiliesti prie tikro kvepiančio vaško, jį užuosti. 

Gerą nuotaiką, kartu su žvakute, mokiniai parnešė  į namus.

plačiau
2018-10-26
2018-10-26

BAIGIAMASIS PROJEKTO ,,2018-IEJI - VYDŪNO METAI" RENGINYS

 

Spalio 26 dieną menų klasėje įvyko baigiamasis projekto ,,2018-ieji - Vydūno metai" renginys. Renginį organizavo mokytojos Dalia Kreivėnienė ir Reda Račiuvienė. Jo metu mokytoja Dalia Kreivėnienė pristatė 6 ir 7 klasių mokinių pieštų Vydūno portretų parodą. 7b klasės mokinės Urtė Gurevičiūtė ir Rugilė Lazauskaitė  papasakojo Vydūno biografiją ir pateikė pagrindinius jo kūrybos kelio faktus. Raminta Mikalauskaitė, Aušra Gudauskaitė ir Gabrielė Urbaitytė deklamavo ištraukas iš Vydūno kūrinio ,,Mano Tėvynė". Pabaigoje mokiniai žiūrėjo Šilutės Vydūno gimnazijos moksleivių sukurtą animacinį filmą ,,Avelė'' pagal to paties pavadinimo Vydūno komediją.  

                             Mokolų progimnazijos bibliotekos informacija