Naujienos

2018-10-08

TAI NUO JŪSŲ TAIP ŠVIESU

NUO ŽODŽIO ŠITAIP PASAKYTO,

NUO PAGALVOJIMO BALSU:

TURBŪT NE DĖL SAVĘS ESU -

ESU TURBŪT DĖL KIENO NORS KITO.

                  (J. MARCINKEVIČIUS)

 

Mokytojų diena prasidėjo linksmai. Keletas mokinių į mokyklą sugužėjo ankščiau, ruošėsi fotosesijai. Visi į mokyklą įžengę mokytojai buvo apdovanoti rože, atvirute bei nuotrauka su kauke. 

plačiau
2018-09-28

KALBA YRA BENDRAS MEILĖS RYŠYS, VIENYBĖS MOTINA,

PILIETIŠKUMO TĖVAS, VALSTYBĖS SARGAS

                                                                   (M. Daukša)

 

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, kurią švenčia visa Europa. Europos kalbų diena siekiama parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų.

Rugsėjo 28 d. mokykloje minėjome Europos kalbų dieną. Šios popietės tikslas - skatinti mokinius mylėti gimtąją kalbą, pažinti kitų tautų kalbas ir jų mokytis. Juk kalba kalbai - ne problema, o dvikalbystė/daugiakalbystė - turtas.

plačiau
2018-09-28

Tarptautinis ekologinio-socialinio švietimo projektas "Saulėto oranžinio traukinio kelionė"

 

,,Nubuskite su šypsena ir vykitės gyvenimą...

Gyvenkite jį, džiaukitės juo, ragaukite, uostykite, jauskite“.

Joe Knapp

2018 m. balandžio – lapkričio mėnesiais Mokolų progimnazijoje vykdomas tarptautinis švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio-socialinio švietimo projektas "Saulėto oranžinio traukinio kelionė“. Saulėtas oranžinis traukinys pakvietė įstaigos priešmokyklinukus ir pradinukus kartu su pedagogais, tėveliais keliauti į platų gamtos pasaulį, skleidžiant oranžinę šilumą ir dalijant šypsenas.  Mokiniai aktyviai įgyvendino projekto veiklas, tobulino pažinimo, gamtamokslinę ir socialinę kompetencijas.

plačiau
2018-09-25

Gyvoji istorija - olų piešiniai


Gaubiami tamsos ant olų sienų ir lubų ledynmečio medžiotojai medžio anglimis piešė paslaptingus ženklus ir gyvūnus. Priešistorės menininkais tapo ir mūsų progimnazijos 7 b klasės mokiniai. Jie namuose, tamsoje atliko istorijos namų darbą - medžio anglimis piešė gyvūnus. Spalvino kavos tirščiais, lapais, rankų pirštais, odos gabaliukais, paprikos milteliais... 

plačiau
2018-09-17

Antrokų ir jų tėvelių iškyla

 

Rugsėjo 15 d. 2a  klasės mokinių tėvelių iniciatyva buvo suorganizuota iškyla. Į Skaisčiūnų bendruomenės namus susirinko 2a klasės mokiniai, jų sesės, broliai, tėveliai ir mokytoja Vilija. Antrokų mamos organizavo linksmas, nuotaikingas ir energingas estafetes. Tėčiai  kartu su vaikais ieškojo paslėpto lobio. Mažųjų iškylautojų laukė staigmena - didžiulis pripučiamas batutas.

plačiau
2018-09-13

OLWEUS PATYČIŲ IR SMURTO PROGRAMOS ĮGYVENDINIMAS PROGIMNAZIJOJE

 

Nuo 2018 m. rugsėjo Mokolų progimnazijoje vykdoma nacionalinė  Olweus patyčių ir smurto prevencijos programa.

Programos tikslas – sumažinti patyčių ir  kitokio asocialaus elgesio apraiškas mokykloje, išmokyti visą mokyklos personalą atpažinti, pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti,  siekti gerinti mokyklos mikroklimatą, kurti jaukesnę ir saugesnę aplinką.  Tai  ilgalaikė programa, kuri įtraukia visą progimnazijos bendruomenę – mokinius, mokytojus, kitus įstaigos darbuotojus, tėvus ir globėjus.

Olweus programos mokymus progimnazijoje organizuos ir ves Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro metodininkė Elvina Narauskienė.

plačiau
2018-09-03

Mokslo ir žinių diena

 

Mokslo ir žinių dienos šventė  prasidėjo Šv. Mišiomis Palaimintojo Jono Pauliaus II  bažnyčioje. Jas už Mokolų progimnazijos bendruomenę aukojo kunigas Marius Rudzinskas, suteikęs Dievo palaiminimą ir palinkėjęs sėkmingo skrydžio į pažinimo pasaulį.

plačiau
2018-06-20

UŽ TAI, KAD GYVENAM

 

... medžiai

Kryžiais

Per žemę eina.

Sutinka, palydi,

Pasimeldžia

Dangui

Už meilę,

Už viltį,

Už tai,

Kad gyvenam.

(A. Jakštas)

 

2018 m. saulėtą birželio 20 d. rytą Kryžių kalne iškilo MOKOLŲ PROGIMNAZIJOS KRYŽIUS – už buvusius, esamus ir būsimus progimnazijos pedagogus, mokinius, jų tėvelius, už visus tuos, kurie mums padeda augti. Tvirtai pastatytas  kryžius su malda pasistiebė į dangų  - už mūsų klestėjimą, stiprybę, už tai, kad GYVENAME.

 

plačiau
2018-06-14

Sporto šventė

 

Birželio 14 dieną Mokolų progimnazijos stadione vyko sporto šventė, kurioje dalyvavo 5-8 klasių mokiniai.  Kiekvienos klasės komandą sudarė aštuoni dalyviai, likę buvo sirgaliai. Startavo penkios komandos. Mokiniai turėjo sugalvoti savo komandos pavadinimą ir skanduotę apie sveiką gyvenseną. 

plačiau

Vaidinimas ,,Daktaras Kripštukas pragare“

 

Birželio 13 d. Mokolų progimnazijos Menų klasėje susirinko 5-8 klasių mokiniai, jie žiūrėjo dramos būrelio vaidinimą ,,Daktaras Kripštukas pragare“. Žiūrovai su dideliu susidomėjimu stebėjo puikių aktorių vaidybą ir įspūdingas dekoracijas.

8 klasės mokinius ruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aušra Dievokaitytė.

 

plačiau