Naujienos

2019-05-29

ORIENTAVIMOSI SPORTO VARŽYBOS MOKOLŲ PROGIMNAZIJOJE

 

Gegužės 29 d. progimnazijoje vyko Orientavimosi sporto varžybos, kuriose savo jėgas išbandė 1-8 klasių mokiniai. Mokiniams žemėlapio ir kontrolinės kortelės pagalba reikėjo surasti punktus, išdėstytus po visą progimnazijos teritoriją. Kontrolinių punktų paieška ir registravimas leido vaikams patirti gerų emocijų, praleisti laiką gamtoje. 

plačiau
2019-05-29

PRIKELKIME POPIERIŲ NAUJAM GYVENIMUI

 

Sunku įsivaizduoti gyvenimą be popieriaus.  Vokiečių ir rusų kalbos pamokose 6 ir 7 klasių mokiniai atskleidė senosios popieriaus gamybos paslaptį. Kiekvienas trumpam tapo amatininku ir susipažino su popieriaus gamybos subtilumais. 

plačiau
2019-05-23

EKSKURSIJA PO VILKAVIŠKIO KRAŠTĄ

 

Saulėtą gegužės 23 dienos rytmetį priešmokyklinukai išvyko į ekskursiją po Vilkaviškio kraštą. Jie lankėsi Jono Basanavičiaus tėviškėje, Ožkabaliuose. Viename iš sodybos pastatų, viralinėje, dalyvavo edukacinėje programoje ,,Keptuvėje čirška, burnoje tirpsta”. Vaikus pasitiko ir pakvietė susėsti prie stalo šeimininkė Rasa. Ji supažindino su čia esančiais senoviniais daiktais, pasakojo, kaip senovėje buvo auginami kviečiai, rugiai, miežiai ir kiti javai. Paaiškino, iš ko kepami „razavi“ blynai, ką reiškia žodis ,,blendinys”. 

plačiau
2019-05-23

TYRINĖJAME ŠEŠUPĖS EKOSISTEMĄ

 

Gegužės 23 dieną progimnazijos trečiokai, pasiėmę priemones iš gamtamokslinės laborotorijos, išėjo tirti Šešupės ekosistemos. Tikrai nebuvo lengva, bet labai naudinga ir įdomu. 

plačiau
2019-05-15

VILNIUJE

 

Gegužės 15 dieną ketvirtos klasės mokiniai  lankėsi Vilniuje. Jie dalyvavo edukacinėje pamokoje pagal Kultūros pasą Europos parke, susipažino su pasaulio skulptūromis, šiuolaikiniu menu.   Vėliau keliavo į Valdovų rūmus ir Pinigų muziejų, kur dalyvavo edukacinėse programose. 

 

plačiau
2019-05-06

INICIATYVA ,,TĖVELIŲ SKAITINIAI VAIKAMS“

 

Siekiant puoselėti gimtąją kalbą, gerinti vaikų kalbėjimo įgūdžius, balandžio 1 – gegužės 6 dienomis priešmokyklinio ugdymo grupėje vyko iniciatyva ,,Tėvelių skaitiniai vaikams”, kurioje dalyvavo priešmokyklinukai ir jų tėveliai, seneliai.   Iniciatyvos  metu tėveliai vaikams skaitė pamokančias istorijas, įdomias lietuviškas pasakas, kitus vaikiškus kūrinius.  

plačiau
2019-05-03

NEFORMALIOJO ŠVIETIMO BŪRELIO ,,PAŽINK, SUKURK, ATRASK“ MOKINIŲ IŠVYKA

 

Gegužės 3 d. lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aušra Dievokaitytė su neformaliojo švietimo būrelio ,,Pažink, sukurk, atrask“ mokiniais dalyvavo Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos renginyje ,,Atvirų durų diena“. Mokiniai susipažino su ugniagesio gelbėtojo, priešgaisrinės priežiūros pareigūno profesijomis.

 

     

plačiau
2019-04-19

IŠVYKA Į JONO BASANAVIČIAUS TĖVIŠKĘ

 

Balandžio 19 dieną 6 klasės mokiniai išvyko į edukacinę ir pažintinę išvyką  J.Basanavičiaus tėviškėje, kurioje  mokiniams buvo vedama pamoka „Vargo mokykla“. Pamoka vyko suvalkietiškoje stuboje, kurios metu buvo inscenizuojama autentiška  XIX a. slaptosios lietuviškos mokyklos dvasia. Mokiniai buvo supažindinti su draustąja literatūra, daraktorinių mokyklų mokymo priemonėmis. 

plačiau
2019-04-19

MĄSTOME, KONSTRUOJAME, KOMUNIKUOJAME

 

Balandžio 19 dieną Marijampolės sav. Mokolų progimnazijoje vyko Marijampolės savivaldybės bendrojo ugdymo įstaigų pradinio ugdymo 4-ųjų klasių mokinių komandų konkursas ,,Mąstome, konstruojame, komunikuojame‘‘. Konkursą organizavo Mokolų  progimnazija, LISPA mokykla bei Mantingos labdaros ir paramos fondas. Konkurso tikslas buvo ugdyti mokinių inovatyvius techninius gebėjimus, informacinį raštingumą, kūrybiškumą, problemų identifikavimo ir sprendimo įgūdžius integruotose robotikos ir anglų kalbos veiklose.

plačiau
2019-04-18

EDUKACINĖ PAMOKA ,,CUKRAUS PASAKA"

 

Mokolų progimnazijos ketvirtos klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Cukraus pasaka“, kuri vyko Birštone, Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centre.

Pamokos tikslas – pažinti istorinį Sūduvos krašto kultūros paveldą per kūrybinę veiklą. Edukacinės programos vadovė yra sukūrusi cukraus miestą, kuriame su vaikais žaidžia pasaką.

plačiau