Naujienos

2017-03-04

Lietuvos mokyklų žaidynių zoninės "Drąsūs, stiprūs, vikrūs" varžybos

 

Kovo 4 d. Mokolų pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių pradinių kl. mokinių, gimusių 2006 m. ir jaunesnių, ir mokinių, gimusių 2004 m. ir jaunesnių, zoninės “Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos. Mokiniai savo jėgas, vikrumą išbandė devyniose rungtyse. 

plačiau
2017-03-03

Kaziuko mugė

 

Kovo 3-ąją mokyklos salėje vyko tradicinė Kaziuko mugė. Čia šurmuliavo jaunieji prekybininkai, aktyvūs pirkėjai, atvykėliai iš svetur.  Prieš renginį mokiniai buvo supažindinti su mugės istorija, papročiais. Savo kūrybiškumą, bendravimo įgūdžius, verslumo pradmenis mokinukai lavino gamindami darbelius, kepdami kepinius, gal net drožinėdami ar siuvinėdami.

plačiau
2017-02-28

Užgavėnių šventė

 

    Užgavėnės – žiemos  šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį.  Ši šventė nuo senų laikų žinoma visoje Europoje. Kitą dieną po Užgavėnių prasideda   Gavėnia, trunkanti iki Velykų, šiuo laikotarpiu skatinamas pasninkavimas.  Užgavėnės – paskutinė žiemos mėsiedo diena, per kurią daug valgoma, ypač mėsiškai. Iš pat ankstyvo ryto moterys verda, kepa. Sunkesnių darbų jau nedirbama. Net buvo sakoma, jeigu sunkiai per Užgavėnes dirbsi, tai „per visus metus nebus poilsio, nepabaigsi darbų. Tradiciškai Mokolų kaimo bendruomenė Užgavėnes šventė vasario 28 dieną. Į šią šventę buvo pakviesti mūsų mokyklos mokiniai bei mokytojai. Visi kartu šokome, dainavome, deginome Morę, sočiai prisiragavome blynų su uogienėmis... Tikime, kad žiema jau nebegrįš.

plačiau
2017-02-28

Pilietiškiausios klasės rinkimai

 

Vasario 28 dieną mūsų mokykloje vyko jau tradicija tapęs renginys „Pilietiškiausia klasė“. Tai konkursas-viktorina, skirta pereinamajai taurei laimėti.  Viktoriną vedė istorijos mokytoja R. Kriaučiūnienė. Komandų pasirodymą vertino trijų narių komisija.

Renginys prasidėjo Tautiškos giesmės giedojimu ir sukurtų ketureilių apie gimtą šalį skaitymu. Konkurso metu  4-10 klasių mokiniai atliko įvairias užduotis, susijusias su iškiliomis Lietuvos asmenybėmis, dainomis apie Lietuvą, žymiomis istorinėmis vietomis. Užduotis ruošė istorijos mokytoja L. Malinauskienė.

plačiau

2 % PARAMA 

 

MIELI TĖVELIAI, BUVĘ MOKYKLOS MOKINIAI IR VISI GEROS VALIOS ŽMONĖS, KURIE NORĖTŲ PAREMTI MŪSŲ MOKYKLĄ

 

 

         Mokykla ieško kitų finansinių galimybių mokyklos edukacinės aplinkos, kompiuterinės įrangos, bibliotekos bazės atnaujinimui, taip pat siekia tobulinti bendruomenės narių skatinimo sistemai, rėmėjų lėšos bus naudojamos ugdymo proceso kokybės gerinimui, mokinių išvykoms, projektų vykdymui, mokinių saugai ir patogumui.

         Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 34 str. 3 dalies nuostatas yra įtvirtina nauja nuolatinio Lietuvos gyventojo teisė - nuo per mokestinį laikotarpį gautų pajamų išskaičiuota (mokėtina) pajamų mokesčio dalimi iki 2% paremti pasirinktą ūkio subjektą mokykla yra viena iš tokių remiamų organizacijų.

         Paskirkite savo jau sumokėtą pajamų mokesčio dalį Marijampolės sav. Mokolų pagrindinei mokyklai ir investuokite į savo vaikų ateitį.

         Prašymo formą FR0512 versija 02 galima rasti:

         Internete adresu: www.vmi.lt

         Paramos formą FR0512 versija 02 galite pildyti kartu su savo „Metine pajamų mokesčio                 deklaracija“.

         Deklaracijas galite užpildyti iki 2017 m. gegužės 1 d.  (namie, savo darbovietėje, elektroniniu būdu arba siųsti paštu adresu: Neravų g. 8, LT-66402 Druskininkai).

        Mokykla pasiruošusi padėti jums užpildyti ir išsiųsti deklaracijas dėl 2% skyrimo.

 

        Prašome Jūsų paremti mokyklą prie jos siekiamybių ir dėkojame už paramą ir gerumą.

2017-02-01

Atvira integruota veikla "Žiemojantys paukščiai"

 

Š. m. vasario 1 dieną priešmokyklinio ugdymo grupėje vyko atvira integruota veikla „Žiemojantys paukščiai“. Priešmokyklinukų ir pedagogės E. Matulevičienės veiklą stebėjo mokyklos administracija, specialistai,  mokytojai ir ugdytinių  tėveliai. 

plačiau
2017-01-30

Projektas "Žaidimai moko"

 

Mūsų mokykos priešmokyklinukai dalyvauja respublikiniame prevenciniame projekte “Žaidimai moko”. Projekto tikslas – žaidimų pagalba lavinti šešiamečių erdvės ir laiko, regimąjį suvokimą, tikslinti ir tobulinti (riešo, rankų pirštų) judesius, gausinti žodyną,  tikslinti gramatinę kalbos sandarą, siekti geresnės ugdymo kokybės.

Žaisdami vaikai atlieka įvairias užduotis, lenktyniauja, konstruoja, rašo, skaičiuoja, spalvina. Taip jie ne tik patiria teigiamų emocijų, bet ir ruošiasi sėkmingam mokymuisi pirmoje klasėje.

PUG ugdytiniams projekto “Žaidimai moko” veiklas organizuoja pedagogė Edita Matulevičienė

plačiau
2017-01-17

Tarpmokyklinė mokinių konferencija „Netoleruokime patyčių mokykloje“

 

Sausio 17 dieną mūsų mokyklos 5 klasių mokinės, paskatintos socialinės pedagogės Indrės Apuokienės, dalyvavo tarpmokyklinėje konferencijoje „Netoleruokime patyčių mokykloje“, kuri vyko Marijampolės sav. Padovinio pagrindinėje mokykloje. Penktokės Gabrielė Vitosytė, Goda Šmulkštytė, Gabrielė – Patricija Paltanavičiūtė, Austėja Merkevičiūtė, Lina Žukauskaitė, Skaistė Bajoraitė, Vesta Rėklytė, Rugilė Lazauskaitė, Urtė Jurevičiūtė konferencijai parengė žodinius ir stendinius pranešimus patyčių prevencijos tema.

 

plačiau
2017-01-16

Akcija „Baltasis badas"

 

Žiema paukšteliams ir žvėreliams tikras išlikimo metas. Storas sniego patalas užkloja laukus ir miškus. Vargiai žvėreliai pasiekia užsnigtą žolę, sunkiai laupo medžių žievę ir graužia šakeles. O mažieji sparnuočiai neišgalėtų žiemoti, jei ne gerieji žmonės, kurie įrengia lesyklėles ir parūpina maisto. Sausio 16 -20 dienomis tradiciškai mūsų mokykloje vyko akcija  „Baltasis badas“, kurioje dalyvavo  PUG – 4 klasės mokiniai. 

plačiau

„Tad uždaryk, Tėvyne, laisvę savyje...“

 

Sausio 13-ąją Mokolų pagrindinės mokyklos bendruomenė minėjo Laisvės gynėjų dieną, prisijungdama prie pilietinės iniciatyvos "Atmintis gyva, nes liudija". Pirmosios pamokos metu languose degė  žvakelės, mokiniai žiūrėjo dokumentinius filmus apie  1991 metų sausio įvykius, diskutavo, ką kiekvienam lietuviui reiškia žodis LAISVĖ.

Balsupių skyriaus ugdytiniai gamino Sausio 13-ajai skirtas žvakides.

 

plačiau