Naujienos

2016-12-14

150 – OSIOS LIETUVOS PREZIDENTO KAZIO GRINIAUS GIMIMO METINĖS                                

Š.m. gruodžio 14 dieną mokykloje vyko renginys, skirtas Prezidento K. Griniaus 150- osioms  gimimo metinėms paminėti.

Jau  gruodžio pradžioje mokiniai dalyvavo edukacinėse išvykose. 5a klasė aplankė Prezidento tėviškę Selemos kaime, jo kapą Mondžgirėje. Aštuntokai vyko į K. Griniaus memorialinį muziejų Marijampolėje ir Rygiškių Jono gimnazijos muziejų. 

plačiau
2016-12-14

ŽVAKIŲ LIEJIMAS ŽIBŪDŲ SODYBOJE

 

Gruodžio 14 dieną būrys priešmokyklinukų su mokytoja Edita Matulevičiene  lankėsi Valavičių kaime esančioje Žibūdų sodyboje.  

Tik atvykusius svetingai pasitiko  sodybos šeimininkai – Rasa ir Raimundas Žibūdai, kurie nuo pirmų susitikimo akimirkų teikė tik teigiamas emocijas, gerą nuotaiką ir jaukią atmosferą.  

plačiau

KVADRATO VARŽYBOS

 

   Nuo spalio mėnesio vidurio iki gruodžio 7 d. mokykloje vyko tikras kvadrato varžybų maratonas. Tai mėgstamiausias ir masiškiausias mūsų mokinių žaidimas. Pradžioje vyko tarpklasinės varžybos. Vėliau mokyklos pradinių klasių, 5-6 klasių mergaičių ir berniukų komandos dalyvavo abejose varžybų grupėse ir visų tipų bendro ugdymo ir kaimo vietovių mokyklų varžybose. Mokykloje savivaldybės ir zoninės varžybos vyko 10 dienų, buvo atvykę 26 mokyklų komandos.

plačiau

MOKINIŲ DALYVAVIMAS DISKUSIJOJE APIE ŠVIETIMO SISTEMĄ

 

      Lapkričio 23 dieną Marijampolės savivaldybės Meilės Lukšienės švietimo centro Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje Marijampolės Švietimo taryba organizavo diskusiją „Švietimo sistema jaunimo akimis“. Susirinko gausus būrys jaunuolių ir juos lydinčių pedagogų iš Marijampolės savivaldybės pagrindinių mokyklų, gimnazijų, Jaunimo mokyklos. Dalyvavo ir mūsų mokyklos keturi Mokinių tarybos nariai: Viktorija Grigaitė (8 kl.), Viltė Adomaitytė (8 kl.), Ignas Svitojus (7 kl.), Gytis Andriukaitis (7 kl.).  Diskusiją vedė Atviro jaunimo centro direktorius Martynas Andriukevičius, kuris renginį pradėjo fraze „Jaunimas yra ne visuomenės ateitis, bet visuomenės dabartis“. Diskusijos metu buvo minimos sąvokos, kaip „žmoniškumas“, „pamirštos dvasinės vertybės“, „visur svarbiausia akademinės žinios“... Dalyvių nuomone, būtina pasitikėti savimi, kitais, nepamiršti tolerancijos, kuri taip reikalinga betarpiškam bei prasmingam bendravimui. Moksleiviai, kurių dauguma buvo Mokinių tarybų atstovai, išsakė nuomonę apie švietimo sistemos trūkumus. Vaikai paminėjo ankstų kėlimąsi, brandos egzaminų sistemą. Paminėjo ir silpną motyvaciją lankant neformaliojo švietimo programas – daug laiko reikia mokytis, nėra noro, tingi...

    Ne tik vaikai, bet ir juos ugdantys pedagogai mato netobulą švietimo sistemą – tai ir sudėtingos programos, mokėjimo mokytis kompetencijos stoka, netinkamai skirstomos švietimui skirtos lėšos.

Vedėjo ir dalyvių nuomonė vieninga: mokinio ir mokytojo santykiai turi būti šilti ir draugiški. Mokinys nori turėti mokytoją, tampantį jam kelrode žvaigžde ir lydintį pažinimo keliu. Mokytojas nori matyti šalia supratingą, žingeidų, kultūringą jauną žmogų. Martynas teigė „Kuo daugiau tolerancijos ir žmoniškumo turėsime, tuo geresni bus  rezultatai ir santykiai. Pasaulį ir ateitį kuriame mes, nebūkime abejingi vienas kitam“.

      Diskusijos tikslas nebuvo išspręsti esančius trūkumus čia ir dabar, diskusijos tikslas – kalbėtis apie tai čia ir dabar.Vilte, Ignai, Viktorija, Gyti, tikimės iš Jūsų, jog skleisite geras mintis ir idėjas mokinių tarpe.

 

                                                                                         Direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Bagdonienė

 

 

 

2016-12-01

LAIŠKAS KALĖDŲ SENELIUI

 

Gruodžio 1 dieną antros klasės mokiniai lankėsi knygyne ,,Pegasas“. Ten rašė laišką Kalėdų seneliui, prisiminė artėjančių švenčių papročius ir tradicijas.

plačiau
2016-11-22

MARIJAMPOLĖS SAV. 3-4 KLASIŲ MOKINIŲ VIKTORINA „ŽINAU, JUDU IR AUGU“

 

Š. m. lapkričio 22 dieną Marijampolės mokykloje – darželyje „Želmenėliai“ vyko 3 – 4 klasių mokinių viktorina „Žinau, judu ir augu“. Šiame renginyje dalyvavo mokiniai bei socialiniai pedagogai iš 7 Marijampolės savivaldybės mokyklų. Viktorinos tikslas buvo didinti mokinių atsparumą žalingiems įpročiams bei stiprinti mokinių atsisakymo įgūdžius, veikiant jų nuostatas ir elgesį.

 

plačiau
2016-11-19

"Jaunojo piliečio pamoka“ istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune

 

Istorinė LR Prezidentūra Kaune - tai memorialinė, edukacinė erdvė, kurioje galima susipažinti su Lietuvos Respublikos (1918-1940 m.) valstybingumo raida, valstybės prezidento institucijos istorija, prezidentų kasdienybe bei dideliais jų darbo iššūkiais. 

plačiau
2016-11-16

Kelionė po Alytų

 

Š. m. lapkričio 16 d. mes, „Mokolų kraštotyrininkų“ būrelio nariai su vadove Nijole Stoškute ir bibliotekininke Daiva Čekaitiene, vykome į pažintinę kelionę po Alytų.

 

 

 

plačiau
2016-11-04

Iš kursų "Motyvuotam mokiniui reikia inovatyvaus mokytojo" sugrįžus

 

2016 m. birželio 1 d. – liepos 6 d. Ugdymo plėtotės centro įgyvendinamo „Erasmus+ KA2“ strateginių partnerysčių projekto „Inovatyvus mokytojas – motyvuotas mokinys: problemų sprendimas bendradarbiaujant“, organizuotame ugdomosios veiklos gerosios patirties konkurse dalyvavo mūsų mokyklos mokytojos E. Matulevičienė, I. Ramanauskienė, D. Vaišutienė ir pateikė konkurso sąlygas atitikusius ir tinkamus viešinti darbus. Konkursui buvo pateikti 45 integruoti gamtos mokslų, technologijų, informacinių technologijų, inžinerijos, menų, matematikos pamokų ar projektų scenarijai, planų planai ir jiems įgyvendinti reikalingi ištekliai.  Dvidešimties konkursui pateiktų darbų autoriai surinko daugiausiai vertinimo komisijos taškų ir tapo konkurso nugalėtojais. Tarp jų pateko ir mūsų mokyklos mokytojų E. Matulevičienės ir D. Vaišutienės pateikti darbai. Šios mokytojos gavo teisę 2016 m. lapkričio 2-4 dienomis dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo kursuose pagal projekto metu parengtą kvalifikacijos tobulinimo programą „Motyvuotam mokiniui reikia inovatyvaus mokytojo“. 

 

 

plačiau
2016-10-27

Vilkaviškio UAB „Art Glacio“ ledų fabrike

         

Spalio  27 dieną mes, 2 klasės mokiniai ir mūsų mokytoja,  išvykome į ekskursiją. Sumanėme aplankyti įmonę, gaminančią valgomuosius ledus.

plačiau