Naujienos

2016-11-06

LIETUVOS MOKYKLŲ ŽAIDYNĖS PRASIDĖJO

 

Š. m. lapkričio 6 d. Marijampolės sav. Mokolų progimnazijoje prasidėjo Lietuvos mokyklų žaidynės. Žaidynių pradžią paskelbė Marijampolės savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausiasis specialistas S. Druskis, dalyvius pasveikino ir palinkėjo sėkmės  Mokolų progimnazijos direktorė R. Raškevičienė: vienas iš žaidynių uždavinių -  suteikti kiekvienam mokiniui galimybę sportuoti nepatiriant jokios diskriminacijos ir jaučiant olimpinę dvasią, kuri reikalauja tarpusavio draugiškumo, solidarumo ir kilnaus elgesio supratimo.

plačiau
2018-11-06

ATMINIMO PAMOKA                   

 

Lapkričio 6 dieną 2b klasės mokiniai su mokytojomis R. Kartavičiene ir tikybos mokytoja I. Zapolskiene lankėsi Senosiose Marijampolės kapinėse.

Šiuo vis niūrėjančiu rudens laikotarpiu visi stengiamės suvokti virsmo gamtoje esmę, prisiminti išėjusius Anapilin  – kuo ir kaip jie gyvi mūsų atsiminimuose, už ką mes juos mylime... 

plačiau
2018-10-26

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS ,,NUO ŽVAKĖS IKI LEMPUTĖS“

 

Spalio 26 d. lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aušra Dievokaitytė su neformaliojo švietimo būrelio ,,Pažink, atrask, sukurk“ mokiniais vyko į Marijampolės kraštotyros muziejų. Ten vyko edukacinis užsiėmimas ,,Nuo žvakės iki lemputės“. Mokiniai liejo natūralaus bičių vaško žvakes. Vaikams buvo ypač malonu prisiliesti prie tikro kvepiančio vaško, jį užuosti. 

Gerą nuotaiką, kartu su žvakute, mokiniai parnešė  į namus.

plačiau
2018-10-26
2018-10-26

BAIGIAMASIS PROJEKTO ,,2018-IEJI - VYDŪNO METAI" RENGINYS

 

Spalio 26 dieną menų klasėje įvyko baigiamasis projekto ,,2018-ieji - Vydūno metai" renginys. Renginį organizavo mokytojos Dalia Kreivėnienė ir Reda Račiuvienė. Jo metu mokytoja Dalia Kreivėnienė pristatė 6 ir 7 klasių mokinių pieštų Vydūno portretų parodą. 7b klasės mokinės Urtė Gurevičiūtė ir Rugilė Lazauskaitė  papasakojo Vydūno biografiją ir pateikė pagrindinius jo kūrybos kelio faktus. Raminta Mikalauskaitė, Aušra Gudauskaitė ir Gabrielė Urbaitytė deklamavo ištraukas iš Vydūno kūrinio ,,Mano Tėvynė". Pabaigoje mokiniai žiūrėjo Šilutės Vydūno gimnazijos moksleivių sukurtą animacinį filmą ,,Avelė'' pagal to paties pavadinimo Vydūno komediją.  

                             Mokolų progimnazijos bibliotekos informacija

                        

 

 

2018-10-26

PENKTOKŲ KRIKŠTYNOS

 

Spalio 26 d. Mokolų progimnazijoje vyko  jau tradicija tapęs renginys - penktokų krikštynos.  Krikštynų tema buvo siejama su artėjančia Helovino švente. Vaikai ir jų tėveliai išradingai kūrė helovino kostiumus, gamino ,,heloviniškiausią” patiekalą. 

 

plačiau
2018-10-25

VOKIEČIŲ KALBOS DIENOS  „Ö KAIP VOKIŠKAI?“​

 

Šiemet jau trečią kartą šalyje rengiama iniciatyva „Ö kaip vokiškai?“ vėl sutelkė visą Lietuvą. Joje dalyvavo daugiau nei 200  įstaigų. Spalio 25 d. mūsų progimnazijos penktokai buvo pakviesti susipažinti su Vokietija. Mokiniai dalyvavo viktorinoje, dainavo vokišką dainelę, atliko įvairias užduotis apie Vokietiją ir vokiečių kalbą. 

plačiau
2018-10-24

ISTORINĖJE LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTŪROJE KAUNE

 

Lietingą ir vėjuotą spalio 24 dieną trečiokai ir jų  mokytoja Ramutė Murauskienė lankėsi istorinėje  Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune. Iškilmingoje ir autentiškoje tarpukario Prezidento rūmų aplinkoje mokiniai buvo supažindinti su pagrindiniais Lietuvos valstybės simboliais – herbu, himnu ir tautine vėliava. 

plačiau
2018-10-23

PAŽINTINĖ - GAMTAMOKSLINĖ EDUKACINĖ IŠVYKA​

 

Spalio 23 dieną Mokolų progimnazijos 2a ir 2b klasės mokiniai lankėsi Kauno IX forto muziejuje. Jame vyko  dvi edukacinės pamokos „Surask“ ir „Devynių fortų tvirtovė“.  Vėliau antrokai dalyvavo edukacinėje programoje  „Pėdsekys“, vykusioje Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje.

                                                                      

plačiau
2018-10-22

EKSKURSIJA Į MOLĖTUS

 

Spalio 22 d. Mokolų  progimnazijos  5 ir 8 klasių mokiniai vyko į ekskursiją po Molėtų kraštą. Jaunieji keliautojai aktyviai leido laiką Žalvario parke, žinių sėmėsi Molėtų astronomijos observatorijoje. Išvyką organizavo mokytoja A. Šimanauskienė.

plačiau
2018-10-19

Menas — pats žavingiausias, pats griežčiausias, pats džiugiausias ir geriausias simbolis amžino, nepavaldaus protui žmogaus veržimosi į gėrį, tiesą, tobulybę.

(Tomas Manas)

MENŲ DIENA

 

Penktadienį, spalio 19 dieną, Mokolų progimnazijoje vyko Menų diena, kurioje dalyvavo PUG, 1 – 8 klasių mokiniai. Vyresnių klasių mokiniai pamokose kalbėjosi apie meną, jo reikšmę žmonijai. Po to kūrybiškai atliko praktines užduotis. Priešmokyklinukai ir pradinių klasių mokiniai salėje ant ilgo tapeto kūrė kolektyvinį piešinį ,,Ruduo miške”, kuriame kiekvienas galėjo nupiešti augantį medį, grybą, išskrendančius paukščius, ropojančius vabalus, vaikštančius žvėrelius. 

plačiau