Naujienos

2018-10-17
2018-10-17

EDUKACINĖS PAMOKOS KAUNO IX FORTE

 

Spalio 17 dieną ketvirtos klasės mokiniai lankėsi IX forte. Ekskursijos metu susipažino  su Kauno tvirtovės IX forto istorija, gynybinio įtvirtinimo funkcijomis bei nacių ir sovietų okupacijų Lietuvoje laikotarpiais. 

Edukacinio užsiėmimo ,,Jaunieji žvalgai“ metu vadovė žaismingai supažindino dalyvius su gynybiniu įtvirtinimu – IX fortu. Mokiniai  tapo jaunaisiais žvalgais, kurie turėjo galimybę pažinti „priešo“ teritoriją. Žvalgų užduotis – orientuojantis pagal schemą surasti svarbius objektus gynybiniame įtvirtinime ir išsiaiškinti jų paskirtį. Užsiėmimo metu vaikai mokėsi orientuotis karinės paskirties objekte, ugdėsi pastabumą bei komandinio darbo įgūdžius.

Edukacinio užsiėmimo ,,Devynių fortų tvirtovė“ -  žaismingai supažindino  su Kauno miesto tvirtove ir jos fortais. Dalyviai su edukatoriumi išsiaiškino kas yra fortas ir tvirtovė, kad visas Kaunas carinėje Rusijos imperijoje buvo paverstas miestu-tvirtove. Aptarus iš ko buvo statomi gynybiniai įtvirtinimai, dalyviai grupėse turėjo sukonstruoti devynis spalvotus fortus ir pastatyti juos į reikiamą vietą žemėlapyje. Užsiėmimas apėmė ne tik istorijos pažinimą – taip pat padėjo prisiminti romėniškus skaičius, suprasti žemėlapius, ugdė kūrybiškumą. 

 

Mokytoja O.Virbickienė