Naujienos

2017-05-10
2017-05-10

Priešmokyklinio ugdymo pedagogų metodinis renginys Mokolų pagrindinėje mokykloje

 

Gegužės 10 dieną Mokolų pagrindinėje mokykloje vyko Marijampolės savivaldybės priešmokyklinio ugdymo pedagogų metodinis renginys. Jo metu savo patirtimi, darbo rezultatais su kitų įstaigų padagogais dalinosi socialinė pedagogė metodininkė Indrė Apuokienė, vyresnioji logopedė Romualda Kraužlienė ir priešmokyklinio ugdymo padagogė Edita Matulevičienė,  savo ugdytiniams vedusi atvirą integruotą veiklą “Augalai mūsų gyvenime”.

Veiklos metu vaikai sėjo pupas ir žirnius, rūšiavo augalus pagal jų augimo vietą, dainavo, žaidė didaktinius žaidimus, sprendė matematinius uždavinius, kalbėjo apie žemę, augalus, jų naudą žmogui. Drąsiai išsakė savo mintis, ką reikia daryti, kad mus suptų švari ir graži aplinka. Diskutuodami nusprendė, kad kiekvienas gali padėti žemei sodindamas medį, laistydamas gėlę, rinkdamas ir rūšiuodamas šiukšles, nedegindamas žolės, saugodamas ir puoselėdamas jos išteklius.

Ugdomosios veiklos metu vaikai buvo aktyvūs, dėmesingi, žingeidūs ir darbingi. Išmoko pajusti gamtos didingumą, įvairovę, grožį.

Stebėdamos integruotą veiklą, pedagogės turėjo galimybę pamatyti, kaip būsimiems pirmokams  sekasi susikaupti, išklausyti, reikšti savo mintis, dirbti kolektyviai, grupėje ir individuliai.

Pasibaigus veiklai, įstaigos socialinė pedagogė  Indrė Apuokienė renginio dalyvėms organizavo praktinius užsiėmimus, žaidimus, veiklas, padedančias formuoti socialinius įgūdžius priešmokykliniame amžiuje. Vyresnioji logopedė Romualda Kraužlienė ir pedagogė Edita Matulevičienė skaitė pranešimą “Kalbos lavinimo galimybės priešmokykliniame amžiuje”, kurio metu pristatė artikuliacinio aparato lavinimo pratimus, kalbinius žaidimus, metodines priemones.

Renginys baigėsi išklausius Marijampolės savivaldybės priešmokyklinio ugdymo pedagogų metodinio būrelio ataskaitą už 2016-2017 m. m., kurią pristatė būrelio pirmininkė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė Laima Gludžinskienė.

Džiugu, kad pedagogai dalinasi savo patirtimi, semiasi naujų žinių ir idėjų.

 

Mokytoja  Edita Matulevičienė