Naujienos

2015-03-10
2015-03-10

Kiekvienas iš mūsų džiaugiasi ir didžiuojasi, kad turi gimtus namus, kad gali gyventi laisvoje  šalyje ir kalbėti gimtąja kalba, kad Lietuvą gali vadinti Tėvyne. Mūsų mokyklos bendruomenė aktyviai dalyvavo akcijose ir parodose, renginiuose, skirtuose Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui paminėti.

2015 m. vasario 10 – kovo 20 dienomis mokykloje vyko paroda “Lietuvos pilys”, kurioje klasių kolektyvai pristatė iš įvairiausių medžiagų pagamintas pilis, turinčias vidaus kiemus ir donžonus, gynybines sienas su bokštais. Daugiausia darbų parodoje eksponavo III klasės mokiniai. Jie apdovanoti padėkos raštais.

Kovo 10 dieną Marijampolės kultūros centre vyko koliažų parodos “Lietuva – legenda” atidarymo šventė. PUG ir I klasės mokiniai kartu su mokytojomis ir tėveliais skaitė padavimus, legendas apie Sūduvos kraštą, apie Marijampolės miesto, Vištyčio piliakalnio, Amalviškio ežero atsiradimą. Po to remdamiesi lietuvių liaudies tautosakos kūriniais kūrė koliažus, lavino socialinius įgūdžius, plėtė istorines žinias apie Lietuvą. Parodos dalyviai apdovanoti padėkos raštais, atminimo dovanėlėmis, tortais.

Visoje Lietuvoje vyko jaunimo pilietinė akcija Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui paminėti. Akcijoje „Lietuvai ir man“ aktyviai dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai. Jie pynė trispalves draugystės apyrankes - vieną sau – o kitas Lietuvai dovanų. O kovo 5 d.  mokinių atstovai su mokytoja J. Liūtiene ir soc. pedagoge I. Apuokiene nupintas apyrankes nuvežė į Nacionalinę dailės galeriją ir ten ant pagamintų Gediminaičių stulpų  užrišo.

Kovo 10 d. mokykloje vyko baigiamasis šios akcijos renginys ir konkursas “Pilietiškiausia klasė”, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui paminėti. Konkurse dalyvavo 5-10 klasių mokinių komandos. Jos savo gebėjimus  bei žinias parodė protų mūšyje “Ką aš žinau apie Lietuvą”. Pirmoje rungtyje mokiniai demonstravo istorijos žinias. Jie atsakinėjo į klausimus, susijusius su Lietuva. Antrame ture komandoms teko atpažinti istorines Lietuvos asmenybes, trečiajame - įvairias Lietuvos vietoves, miestus. Pakutinėje rungtyje mokiniams buvo paruošta garsinė užduotis, jie turėjo atpažinti dainų apie Lietuvą atlikėjus ir įvardinti dainą. Visos komandos sėkmingai įveikė keturias rungtis, pristatė namų darbų užduotis. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad Pilietiškiausios klasės pereinamąją taurę trečius metus iš eilės laimėjo 8 klasės komanda su kapitonu Martynu Rusecku. Sveikiname nugalėtojus!

Pasibaigus renginiui, šeštokai mokyklos kieme augančius medelius puošė trispalvėmis širdelėmis, parodydami, kad tikrai myli Lietuvą.

Dėkojame visiems dalyvavusiems renginiuose. Dėkojame mokytojoms Jolitai Liūtienei, Redai Kriaučiūnienei ir Laimutei Malinauskienei už gražias idėjas, švenčiant Lietuvos 25-ąjį gimtadienį.

 

Mokytoja Edita Matulevičienė