Naujienos

2015-02-28
2015-02-28

Mokyklos mergaičių komanda - Lietuvos čempionė

 

   6-5 klasių mergaičių kvadrato komanda vasario 28 dieną Kėdainių sporto centro salėje dalyavo  pačiose svarbiausiose metų finalinėse Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų  varžybose. Kvadratas – populiariausia olimpinio festivalio, dabar jau vadinamų Lietuvos mokyklų žaidynių, sporto šaka. Jose dalyvavo 41 rajono ar savivaldybių mokykla. Laimėję savivaldybėse ar rajonuose, toliau zoninėse ir tarpzoninėse, į finalus pateko  Biržų r. Medeikių, Plungės r. Stalgėnų pagrindinių mokyklų, Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos ir mūsų – Mokolų pagrindinės mokyklos -  komandos.

     Burtai lėmė, kad pirmiausiai mums teko susitikti su Plungės r. Stalgėnų mokyklos komanda. Laimėję pirmąjį kėlinį, antrąjį tokiu pat skirtumu pralaimėjome. Tad trečiajame po atkaklaus pasipriešinimo palaužėme varžoves ir džiaugėmės nebloga pradžia. Antrajame susitikime žaidė mums jau pažįstama Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos ir Biržų r. Medeikių mokyklos komandos. Turėjome galimybę pamatyt varžovių galimybes ir žaidimo stilių, tačiau ir teko sunerimti. Mūsų ir daugumos dalyvių laikyta favorite (prieš savaitę mes jau su ja buvome susitikę ir pralaimėję Kaune visų tipų mokyklų komandų tarpzoninėse varžybose) Kauno r.  Akademijos komanda laimėjo tik po trijų kėlinių  2:1 ir atrodė netgi susilpnėjusi. Biržietės žaidimą grindžia keliomis žaidėjomis.  Trečiajame susitikime biržietės netolygiai žaisdamos pralaimėjo ir Plungės r. Stalgėnų mokyklos  komandai. Taigi sekantis mūsų susitikimas su Akademijos komanda ir turėjo lemti, kas taps finalinio turnyro lyderiu. Gal  mums labai tiko ilgesnė pertrauka, kad prieš favorite laikomą komandą sužaidėme drausmingai ir užtikrintai laimėjome 2:0. Šis laimėjimas mums jau užtikrino medalius, o kitų komandų vadovai  pasveikino  kaip čempiones. Tas pergalingas  žaidimas su lyg ir stipresnėmis komandomis užliūliavo, o gal ir jėgų pritrūko be poilsio žaisti trečiąsias rungtynes su Medeikių komanda, dar neiškovojusia pergalės. Pirmąjį kėlinį, minimaliu skirtumu pralaimėję, tikėjomės atsigauti. Tačiau antrajame dar skaudžiau pralošinėjome. Likusi viena mūsų mažiausia žaidėja  Kornelija prieš 4 priešininkes sugebėjo atsilaikyti ir tik pratęsimo metu nesugavo paskutinio lemiamo kirtimo gal po 5 sugautų kamuolių iš eilės. Tai buvo kulminacinis momentas visame finale - abejoms žaidėjoms plojo stebintys dalyviai ir komandų vadovai.  Teisėjai pripažino, kad Kornelija ir Medeikių žaidėja, likusios viena prieš vieną – geriausios kamuolio  gaudytojos. Tačiau šis pralaimėjimas neaptemdė mūsiškėms džiaugsmo, kai buvo pranešta, kad  Mokolų komanda - čempionė. Paskutinis susitikimas tarp Kauno r. Akademijos ir Plungės R. Stalgėnų komandų turėjo išaiškinti antros ir trečios vietų laimėtojas. Po atkaklios kovos nugalėjo vos 70 mokinių turinčios Stalgėnų  mokyklos komanda, kurios 6 klasėje viso yra 5 mokiniai ir žaidė tik viena šeštokė. Taigi šios varžybos išryškino mokinių noro,  entuziazmo ir atsidavimo, siekiant užsibrėžtų tikslų, svarbą ir vaidmenį.

     Galutinė komandų rikiuotė tokia:

ketvirta vieta -  Biržų r. Medeikių pagrindinė mokykla,                                                         

trečia vieta - Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija,

antra – Plungės r. Stalgėnų pagrindinė mokykla,

pirma – Marijampolės sav. Mokolų pagrindinė mokykla.

  Geriausiai mūsų komandoje žaidė komandos kapitonė Monika Lekeckaitė, Gabrielė Senavaitytė, Kornelija Kazlauskaitė, Dileta Guogaitė ir Erika Sukackaitė. Aukso medaliais pasipuošė taip pat Viktorija Grigaitė, Karina Dabkevičiūtė, Augustė Zubrickaitė, Goda Tamulynaitė ir Adrija Vyšniauskaitė. Prie galutinių ir ankstesnių komandos laimėjimų prisidėjo Gileta Kalvaitytė, Viktorija Mykolaitytė, Ramunė Černiauskaitė, Agnė Svitojūtė, Ligita Salygaitė.

 

Komandos vadovas Sigitas Virbickas