Naujienos

1014-11-27
1014-11-27

Lapkričio 27 dieną mūsų mokyklos 8 klasės mokiniai su mokytojomis  D. Kreivėniene ir E.Matulevičiene  lankėsi ekskursijoje po Vilniaus universiteto biblioteką bei Valdovų rūmus.

 VUB – pati seniausia  Lietuvos  akademinė biblioteka. Ją 1570m. įkūrė jėzuitai. Tai viena iš nedaugelio Europos bibliotekų, veikiančių iki šių dienų. Biblioteką kasmet aplanko apie 10 tūkst. turistų  iš įvairių  pasaulio šalių.

Mokiniams ypač patiko P.Smuglevičiaus ir J.Levelio salės. Pranciškaus Smuglevičiaus salėje šiuo metu  yra Retų spaudinių skyriaus skaitykla. Maloniai nustebino senosios observatorijos dalis – Baltoji salė. Jau 1797m. karalius Stanislovas  Augustas rašė: „ Su džiaugsmu išvydęs, su liūdesiu palieku.“ Salę puošia senieji astronomijos prietaisai, gaubliai, Vytauto laikų Lietuvos žemėlapis.

Vadovė mokiniams parodė Sarbievijaus, Arkadų, Observatorijos ir Didįjį universiteto  kiemą su įspūdinga šv.Jonų bažnyčia.

Valdovų rūmuose mūsų laukė ne ką  mažesni įspūdžiai. Tai Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija. Didžioji dalis gobelenų iki šiol nebuvo viešai eksponuoti arba publikuoti. Tai audiniai iš privačių Londono, Amerikos ir kitų šalių kolekcionierių  kolekcijų. Taip pat apžiūrėjome  rūmų istorines ir architektūrines ekspozicijas, reprezentacines interjerų sales. Tokie įspūdžiai padės lietuvių kalbos, geografijos, istorijos, dailės ir kitų dalykų pamokose.

 

8 klasės auklėtoja D.Kreivėnienė