Naujienos

2014-09-29
 2014-09-29

Europos kalbų diena Mokolų mokykloje

 

          Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos valstybių, regionų ir tautinių mažumų kalboms.

        Ši diena nebuvo pamiršta ir mūsų mokykloje. „The ant and the cricket“ – tokiu anglišku sakiniu prasidėjo renginys, kurį suorganizavo anglų kalbos mokytoja Aušra Šimanauskienė. 5  klasės mokiniai parengė spektaklį pagal Ezopo pasakėčią „Skruzdėlė ir Žiogas“. Vaikai sklandžia anglų kalba papasakojo apie žiogo tinginystę ir skruzdėlės darbštumą. Pasirodymo metu skambėjo dainos, buvo galima pasigėrėti  penktokės elegantišku šokiu.  3 klasės mokiniai taip pat pristatė savo paruoštą eilėraštuką anglų kalba. Vėliau prie kolegės  prisijungė anglų kalbos mokytoja Reda Račiuvienė ir  rusų kalbos mokytoja Nijolė Stoškutė. Mokytojos Redos vadovaujami 8 klasės mokiniai pristatė skaidres anglų kalba apie Marijampolės miestą, jo lankomiausius objektus. Rusų kalbos mokytojos Nijolės vadovaujami septintokai ir aštuntokai padainavo dvi nuotaikingas rusiškas dainas apie šypsenėlę ir apie tai, ko mokoma mokykloje. Mokytoja N. Stoškutė kartu su 7 - 9 klasių mokiniais suorganizavo lankstinukų rusų kalba apie Mokolų pagrindinę mokyklą parodą – konkursą. Akį džiugino be klaidų parašyti tekstai, spalvingos nuotraukos. Komisijos atrinktų trijų geriausių lankstinukų autoriai bus apdovanoti Padėkos raštais.

          Smagu, kai mokykloje yra puoselėjama meilė kitoms kalboms, jų taisyklingam vartojimui. Mokant kalbą – atsiveria visi keliai. Aišku, mokantis kitų tautų kalbų, nereikia pamiršti ir savosios, gimtosios lietuvių kalbos. Ačiū mokytojoms ir vaikams, sukūrusiems šventę sau ir šalia esantiems.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Bagdonienė