Korupcijos prevencija

       

Mokolų progimnazijos korupcijos prevencijos 2018-2020 metų programa

Mokolų progimnazijos korupcijos prevencijos 2018-2020 metams priemonių planas

 

RENGINIAI TARPTAUTINEI ANTIKORUPCIJOS DIENAI PAMINĖTI

2018 m. gruodžio 4 dieną Mokolų progimnazijos 6-7-8 klasių mokiniai kartu su istorijos mokytoja kūrė plakatą ,,Korupcijai – Ne!”. Proceso metu vyko pokalbiai, diskusijos, vaidinimas. Mokiniai dirbo su baltomis pirštinįmis - tai tiesos, švaros, išminties simbolis.

 

 

 

PASKAITA APIE KORUPCIJĄ IR JOS DAROMĄ ŽALĄ

 

2018 m. gruodžio 11 dieną  progimnazijos 6-7-8 klasių mokiniams paskaitą apie korupcijos žalą  skaitė  Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro padėjėjas Aivaras Naujalis. Lektorius pristatė kovos su korupcija būdus, įstatymų nustatytą atsakomybę už korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, aptarė naujausius korupcijos lygio tyrimus ir pademonstravo Lietuvos korupcijos žemėlapį, kuriuo siekiama įvertinti Lietuvos gyventojų ir verslininkų požiūrį į korupciją, Mokiniai galėjo pabūti detektyvais aptariant konkrečią galimos korupcijos apraišką.  

 

 

 

   Gruodžio 5 dieną Mokolų progimnazijoje buvo paminėta Antikorupcijos diena. Paskaitą „STOP KORUPCIJAI!“ 7-8  klasių mokiniams skaitė Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros vyriausiojo  prokuroro padėjėjas Aivaras  Naujalis. Jaunuoliai sužinojo, jog korupcija – tai piktnaudžiavimas patikėta galia, siekiant asmeninės naudos. Korupcija gali reikštis įvairiose srityse: versle, sporte, religinėse organizacijose, žiniasklaidoje. Dažniausiai pasitaikančios korupcijos formos yra kyšininkavimas, piktnaudžiavimas tarnyba, mokesčių vengimas, sukčiavimas, karteliniai susitarimai.  Paskaita buvo informatyvi,  skatinanti gyventi ir elgtis dorai bei sąžiningai.

                            

                                        _____________________________________________________________